Melodie z myszką, ale wciąż wpadające w ucho i kawiarniany klimat na Foksal 17

Czytaj dalej
Fot. Maria Eichler
Maria [email protected]

Melodie z myszką, ale wciąż wpadające w ucho i kawiarniany klimat na Foksal 17

Maria [email protected]

Po raz szósty w fosie miejskiej mamy Chojnickie Noce Operetkowe. Od początku cieszą się wielkim powodzeniem u słuchaczy i widzów.

Ciepło się opatulcie na wieczór w fosie, bo sierpniowe zimniska dają się we znaki. A przecież trudno będzie rozkoszować się śpiewem i muzyką, gdy będziemy zamarzać na ławce!

Dziś o godz. 20 pierwsza część Nocy Operetkowych pt. „La luna rossa”. W programie znajdą się najpiękniejsze pieśni świata: muzyka włoska, grecka, hiszpańska, rosyjska, angielska, żydowska. Wystąpi zespół Diamanti w składzie: Dariusz Stachura - tenor, Adam Zdunikowski - tenor, Mikołaj Adamczak - tenor, Miłosz Gałaj - tenor, Emilia Zielińska - sopran, Sylwia Strugińska - sopran, Aleksandra Pokrywczyńska - sopran, Aleksandra Wiwała - sopran. Orkiestrą im. Johanna Straussa będzie dyrygował Marek Czekała, a wieczór poprowadzi Emilia Czekała.

Jutro o godz. 20 „Cafe Bodo”. Przeniesiemy się do warszawskiej kawiarenki przy ulicy Foksal 17, w której Eugeniusz Bodo zapewniał wyjątkową atmosferę. Była tu muzyka, dowcip, elegancja. To tu legendarny polski aktor spotyka się z Hanką Ordonówną. Nie tylko śpiewają swoje największe przeboje tamtego okresu, m.in. „Całuję twoją dłoń, madame”, „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą” czy „Na pierwszy znak”, ale także rozmawiają, przekomarzają się, dowcipkują. Wszystko to przy zapachu kawy, wśród szali boa, kapeluszy i fraków.

Wykonawcy: Emilia Czekała - Hanka Ordonówna, Tadeusz Seibert - Eugeniusz Bodo. Dyryguje Marek Czekała, wystąpi także chór „Alla camera” z Grudziądza.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.