Miasto chce się rozwijać. Działkowcy protestują

Czytaj dalej
Fot. pixabay
Joanna Bajkiewicz

Miasto chce się rozwijać. Działkowcy protestują

Joanna Bajkiewicz

Miastu brakuje terenów inwestycyjnych. Radni zmienili więc studium uwarunkowań i zagospodarowania przestrzennego miasta, ale tereny produkcyjno-usługowe zaplanowano w okolicach ogródków działkowych. Temu rozwiązaniu sprzeciwiają się działkowcy.

- Jeżeli państwo pobudujecie w tym miejscu tereny przemysłowe, to ciężko będzie wrócić z powrotem do terenów rolniczych - mówił podczas ostatniej sesji radnych Krzysztof Łuba, członek zarządu Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Pod Długoborzem”. I zapewniał, że zachowanie sąsiadującej działki jest niezbędne, by ogrody mogły się rozwijać.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Bajkiewicz

"Dziennikarstwo to coś więcej niż zawód, to sposób patrzenia na świat". Nie mam ograniczeń. Piszę o wszystkim, co dotyczy regionu: od historii ludzi z pasją, przygód na końcu świata, konfliktów sąsiedzkich, po inwestycje, relacjonowanie procesów sądowych, wypadki czy politykę. Kieruję Oddziałem Gazety Współczesnej w Łomży, ale zajmuję się nie tylko tym, co dzieje się w powiecie łomżyńskim, ale i zambrowskim, kolneńskim oraz grajewskim.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.