Andrzej Matys

Michałowo. O jednego radnego mniej. Bo Eugeniusz Nos skłamał

Teraz samorząd Michałowa musi wygasić mandat radnego. Kiedy to się stanie, nie wiadomo Fot. Archiwum Teraz samorząd Michałowa musi wygasić mandat radnego. Kiedy to się stanie, nie wiadomo
Andrzej Matys

Radny Eugeniusz Nos powinien stracić mandat. To skutek prawomocnego wyroku Sądu Apelacyjnego w Białymstoku, który uznał go za „kłamcę lustracyjnego”. W swoim oświadczeniu lustracyjnym radny nie przyznał się do współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa.

Zgodnie z orzeczeniem Eugeniusz Nos przez najbliższe trzy lata nie może startować w wyborach do samorządu oraz do Sejmu, Senatu i Parlamentu Europejskiego. Nie może też pełnić (przez 3 lata) jakichkolwiek funkcji publicznych.

Według Instytutu Pamięci Narodowej, radny był tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa, ale zataił to w swoim oświadczeniu, które musiał złożyć przed wyborami. Biuro Lustracyjne IPN nie podało jednak, kiedy dokładnie współpracował ze służbami PRL.

Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Andrzej Matys

Dziennikarz od ponad trzydziestu lat (niewiarygodne, a jednak). Prowadzę Strefę Biznesu, która dotyczy tematyki gospodarczej, ze szczególnym uwzględnieniem regionalnego biznesu i przedsiębiorstw. Nie unikam też publicystyki na tematy społeczno-gospodarcze. Zawsze pamiętam, że głupota to wielki dar boży, więc nie należy go nadużywać.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.