Mielnik. TW „Mały” od lat na stołku. A jego nazwisko - na pomniku

Czytaj dalej
Fot. Czytelnik z Mielnika
Andrzej Matys

Mielnik. TW „Mały” od lat na stołku. A jego nazwisko - na pomniku

Andrzej Matys

12 funkcyjnych samorządowców z gm. Mielnik ufundowało sobie tablicę. Okazja? 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Tyle że obelisk jest samowolą, a jeden z upamiętnionych to współpracownik służb PRL

Tablica opatrzona godłem Polski i herbem Mielnika nosi tytuł: „1918 - 2018 W Roku Jubileuszu Odzyskania Niepodległości przez Polskę”. A poniżej: „Samorządowcy Kadencja 2014-2018” i 12 nazwisk, m.in. przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady gminy Mielnik, ówczesnego wójta, skarbnika, dyrektorów jednostek podległych gminie oraz wieloletniego sekretarza gminy - Piotra Wysockiego, który w archiwach Instytutu Pamięci Narodowej występuje jako Tajny Współpracownik „Mały”. A także nazwisko jego żony - dyrektorki gminnej biblioteki i radnej powiatu siemiatyckiego przy okazji.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Andrzej Matys

Dziennikarz od ponad trzydziestu lat (niewiarygodne, a jednak). Prowadzę Strefę Biznesu, która dotyczy tematyki gospodarczej, ze szczególnym uwzględnieniem regionalnego biznesu i przedsiębiorstw. Nie unikam też publicystyki na tematy społeczno-gospodarcze. Zawsze pamiętam, że głupota to wielki dar boży, więc nie należy go nadużywać.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.