Mieszkający w Krośnie obywatel USA stanie przed sądem. Jest oskarżony o usiłowanie podpalenia domu i znęcanie się nad żoną i teściową

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Ewa Gorczyca

Mieszkający w Krośnie obywatel USA stanie przed sądem. Jest oskarżony o usiłowanie podpalenia domu i znęcanie się nad żoną i teściową

Ewa Gorczyca

Cztery zarzuty postawiła Prokuratura Rejonowa w Krośnie 67-letniemu Amerykaninowi. Miał przez kilka lat znęcać się nad bliskimi i grozić im. Przełomowy okazał się dzień, gdy mężczyzna próbował spalić dom, w którym mieszkał z żoną i teściami. Awantura skończyła się wezwaniem policji.

Kulminacja tego, co działo się w domu rodziny, nastąpiła 9 września. Dyskusja pomiędzy małżonkami przerodziła się w ostrą kłótnię. Mężczyzna - jak ustaliła później prokuratura w Krośnie - nie ograniczył się do przemocy i gróźb. Wziął też do ręki kuchenny nóż.

Ucierpiała nie tylko żona 67-latka. Także teściowa, którą słysząc krzyki przyszła zobaczyć co się dzieje i interweniowała w obronie córki. Na szczęście obrażenia, których doznała okazały się niegroźne.

Jednak 67-latek się nie uspokoił.

- Na palniku gazowym podpalił kawałki papieru toaletowego. Wcześniej rozlewał po mieszkaniu podpałkę do grilla. Podpalone papiery rzucał między innymi na sofę

- relacjonuje Sławomir Merkwa, zastępca prokuratora rejonowego w Krośnie.

Krośnieńska prokuratura w czasie prowadzonego śledztwa powołała biegłego do spraw pożarnictwa. Wydał on opinię, w której stwierdził, że istniało realne zagrożenie sprowadzenia pożaru.

- Zdaniem biegłego, siedzisko sofy mogło się zapalić, mogła się zapalić także wisząca przy niej firanka - mówi prokurator Sławomir Merkwa.

Kobiety ugasiły ogień, ale zaalarmowały służby. Na miejsce przyjechała straż pożarna, policja, pogotowie ratunkowe. 67-latek został zatrzymany a sąd uznał, że są przesłanki do tymczasowego aresztowania mężczyzny.

Pozostało jeszcze 50% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ewa Gorczyca

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.