Miotła ministra Ziobry sprzątnęła prezesów

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Izabela Krzewska

Miotła ministra Ziobry sprzątnęła prezesów

Izabela Krzewska

Podległe im sądy rozpatrują mało spraw, a sędziowie nie są zbyt efektywni - tak Ministerstwo Sprawiedliwości tłumaczy, dlaczego ze stanowiskami pożegnali się prezesi sądów okręgowych w Białymstoku i Suwałkach oraz sądów rejonowych w Białymstoku i Augustowie.

Poproszone o komentarz ministerstwo odesłało nas do oficjalnego komunikatu. Wynika z niego, że roszady zostały poprzedzone analizami „wskaźnika opanowania wpływu spraw”.

- Sędziowie Sądu Okręgowego w Białymstoku oraz Sądu Okręgowego w Suwałkach rozpatrują nawet o prawie 30 procent mniej spraw niż sędziowie z innych sądów okręgowych apelacji białostockiej (sądy w Łomży, Olsztynie i Ostrołęce - przyp. red.), co przekłada się na najniższą liczbę spraw zakończonych przez jednego sędziego - tłumaczy resort kierowany przez Zbigniewa Ziobrę.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.