Mirosław Szczepański: Kolekcjoner to człowiek szczęśliwy, o ile ma... miejsce

Czytaj dalej
Fot. pixabay
Joanna Bajkiewicz

Mirosław Szczepański: Kolekcjoner to człowiek szczęśliwy, o ile ma... miejsce

Joanna Bajkiewicz

Drachmy, follisy, denary krzyżowe, grosze praskie, brakteaty, szelągi, kwartniki - to tylko niektóre z monet z kolekcji Mirosława Szczepańskiego z Łomży. Niektóre z nich pochodzą nawet z IV wieku przed naszą erą.

Kolekcjoner to człowiek szczęśliwy, ale - cytując Johanna Wolfgang von Goete - pod warunkiem, że ma w domu dużo miejsca i wyrozumiałą żonę - śmieje się Mirosław Szczepański z Łomży. O swoich monetach może opowiadać godzinami i robi to z taką pasją, że trudno wejść mu w słowo. A jednocześnie zastrzega, że daleko mu do zagorzałego kolekcjonera, który zbiera wszystko bez opamiętania. - Bo zdobycze powinna wyprzedzać wiedza - wyjaśnia.

W artykule przeczytasz m.in. o okazach znajdujących się w kolekcji Mirosława Szczepańskiego i o tym, w jaki sposób poszukuje nowych monet.

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Bajkiewicz

"Dziennikarstwo to coś więcej niż zawód, to sposób patrzenia na świat". Nie mam ograniczeń. Piszę o wszystkim, co dotyczy regionu: od historii ludzi z pasją, przygód na końcu świata, konfliktów sąsiedzkich, po inwestycje, relacjonowanie procesów sądowych, wypadki czy politykę. Kieruję Oddziałem Gazety Współczesnej w Łomży, ale zajmuję się nie tylko tym, co dzieje się w powiecie łomżyńskim, ale i zambrowskim, kolneńskim oraz grajewskim.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.