Mistrzowskie medale w drużynie

Czytaj dalej
Andrzej Flügel

W Hanowerze odbyły się międzynarodowe mistrzostwa niepełnosprawnych. Startowały 38 reprezentacje. Polacy zdobyli pięć medali zespołowo (złoto, po dwa razy srebro i brąz).

W kadrze był zawodnik ZS-R Start Zielona Góra Szymon Sowiński, który w konkurencji P1 – pistolet pneumatyczny 60 strz. zajął indywidualnie szóste miejsce, co wraz z Filipem Rodzikiem (Skorpion Polkowice), i Sławomirem Okoniewskim (Start Szczecin) dało drużynie złoty medal.

Potem zespół w tym składzie zdobył srebrny medal w konkurencji P3 - pistolet sportowy 2x30 strz. przegrywając jedynie z gospodarzami, a w konkurencji P4 – pistolet dowolny 60 strz. zdobyła brązowy medal. W innym składzie (Sowiński, Okoniewski, Pierzyński) drużyna zdobyła srebro w P5 – pistolet standard 40 strz.

Według trenera kadry Marka Maruchy był do dobry sprawdzian naszych kadrowiczów przed zbliżającym się Pucharem Świata w Chorwacji we wrześniu 2017.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.