Mityng w Białymstoku. Mocne rzuty i sprinty

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Szkocki
Adam Muśko

Mityng w Białymstoku. Mocne rzuty i sprinty

Adam Muśko

Ciekawa rywalizacja zapowiada się w niektórych konkurencjach V Mityngu Wschodzący Białystok.

Bardzo mocna obsada w niedzielnych zawodach będzie w rzucie dyskiem pań. Wystąpią trzy czołowe zawodniczki kraju: Żaneta Glanc z AZS Poznań, Lidia Augustyniak z MKL Toruń, i Daria Zabawska z Podlasia. Ta pierwsza jest w tym sezonie najdalej rzucająca Polką - 59,69 m.

- Daria, która ma już minimum na młodzieżowe mistrzostwa Europy w Bydgoszczy musi startować z mocnymi zawodniczkami i właśnie takie wystąpią w Białymstoku - twierdzi Przemysław Zabawski, trener Podlasia.

W pchnięciu kulą zdecydowaną faworytką będzie inna podopieczna Zabawskiego Klaudia Kardasz. Lekkoatletka, mająca już także przepustkę na mistrzostwa Europy, w tym sezonie osiągnęła 17,01 m.

Natomiast w rywalizacji dyskoboli kibice zobaczą wschodzącą gwiazdę tej konkurencji Bartłomieja Stója z Politechniki Opolskiej, którego najlepszy wynik w sezonie to 61,38 m.

W zawodach wystartują najlepsze zawodniczki z UKS Bojary Białystok. Martyna Dąbrowska nie powinna mieć problemów z wygraniem biegu na 400 metrów. Zawodniczka walczy o miejsce w składzie sztafety 4x400 metrów na sierpniowe mistrzostwa świata w Londynie. Jej rywalką będzie między innymi bardzo utalentowana 18-letnia Karolina Łozowska z Podlasia.

- Martyna ma teraz na 400 metrów trzeci wynik w kraju i wydaje mi się, że jest na dobrej drodze, aby wystąpić w sztafecie w mistrzostwach świata - twierdzi Mieczysław Sutyniec, trener Bojar. - Ale prawdopodobnie decydujące będą mistrzostwa Polski. Jeżeli w niedzielę w Białymstoku będą dobre warunki to planujemy mocny bieg. Może uda się uzyskać minimum na mistrzostwa świata na 400 metrów, które wynosi 52,10 s.

Natomiast na 100 metrów dojdzie do konfrontacji Klaudii Konopko z Katarzyną Sokólską z Bojar, czyli zawodniczek, które były w reprezentacji na ubiegłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Ostatecznie tylko ta pierwsza pobiegła w sztafecie 4x100 metrów. Sokólska w najbliższym czasie ma już startować w barwach Zawiszy Bydgoszcz.

Dobre wyniki w tym sezonie mają kulomioci, którzy wystąpią w Białymstoku. Trójka zawodników z Gwardii Szczytno: Sebastian Łukszo, Andrzej Naszko i Andrzej Regin w tym sezonie pchają blisko 19 metrów.

Plan minutowy mityngu Wschodzący Białystok

Adam Muśko

Po kilkunastu latach pisania sport w Białymstoku i województwie podlaskim nie ma dla mnie tajemnic. Najbardziej interesuję się piłką nożną, koszykówką i lekkoatletyką. Często można mnie spotkać na wydarzeniach sportowych i to nie tylko tych najważniejszych. Lubię obserwować i opisywać zmagania w sportach niszowych, czy ekstremalnych. Interesuję się także historią Igrzysk Olimpijskich, czytam biografie znanych sportowców.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.wspolczesna.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.