Mityng w Białymstoku. Mocne rzuty i sprinty

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Szkocki
Adam Muśko

Mityng w Białymstoku. Mocne rzuty i sprinty

Adam Muśko

Ciekawa rywalizacja zapowiada się w niektórych konkurencjach V Mityngu Wschodzący Białystok.

Bardzo mocna obsada w niedzielnych zawodach będzie w rzucie dyskiem pań. Wystąpią trzy czołowe zawodniczki kraju: Żaneta Glanc z AZS Poznań, Lidia Augustyniak z MKL Toruń, i Daria Zabawska z Podlasia. Ta pierwsza jest w tym sezonie najdalej rzucająca Polką - 59,69 m.

- Daria, która ma już minimum na młodzieżowe mistrzostwa Europy w Bydgoszczy musi startować z mocnymi zawodniczkami i właśnie takie wystąpią w Białymstoku - twierdzi Przemysław Zabawski, trener Podlasia.

W pchnięciu kulą zdecydowaną faworytką będzie inna podopieczna Zabawskiego Klaudia Kardasz. Lekkoatletka, mająca już także przepustkę na mistrzostwa Europy, w tym sezonie osiągnęła 17,01 m.

Natomiast w rywalizacji dyskoboli kibice zobaczą wschodzącą gwiazdę tej konkurencji Bartłomieja Stója z Politechniki Opolskiej, którego najlepszy wynik w sezonie to 61,38 m.

W zawodach wystartują najlepsze zawodniczki z UKS Bojary Białystok. Martyna Dąbrowska nie powinna mieć problemów z wygraniem biegu na 400 metrów. Zawodniczka walczy o miejsce w składzie sztafety 4x400 metrów na sierpniowe mistrzostwa świata w Londynie. Jej rywalką będzie między innymi bardzo utalentowana 18-letnia Karolina Łozowska z Podlasia.

- Martyna ma teraz na 400 metrów trzeci wynik w kraju i wydaje mi się, że jest na dobrej drodze, aby wystąpić w sztafecie w mistrzostwach świata - twierdzi Mieczysław Sutyniec, trener Bojar. - Ale prawdopodobnie decydujące będą mistrzostwa Polski. Jeżeli w niedzielę w Białymstoku będą dobre warunki to planujemy mocny bieg. Może uda się uzyskać minimum na mistrzostwa świata na 400 metrów, które wynosi 52,10 s.

Natomiast na 100 metrów dojdzie do konfrontacji Klaudii Konopko z Katarzyną Sokólską z Bojar, czyli zawodniczek, które były w reprezentacji na ubiegłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Ostatecznie tylko ta pierwsza pobiegła w sztafecie 4x100 metrów. Sokólska w najbliższym czasie ma już startować w barwach Zawiszy Bydgoszcz.

Dobre wyniki w tym sezonie mają kulomioci, którzy wystąpią w Białymstoku. Trójka zawodników z Gwardii Szczytno: Sebastian Łukszo, Andrzej Naszko i Andrzej Regin w tym sezonie pchają blisko 19 metrów.

Plan minutowy mityngu Wschodzący Białystok

Adam Muśko

Od początku pracy w mediach lokalnych zajmowałem się tematyką sportową. Z Gazetą Współczesną i Kurierem Porannym jestem związany od 2016 roku. Natomiast od 2021 roku w obu tych tytułach pracuję jako dziennikarz online. Moim zadaniem jest jak najszybsze dostarczenie czytelnikom rzetelnych, zweryfikowanych informacji o regionie.   

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.