Młody wynalazca wstrząśnie światem, nim skończy 30 lat

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Zgiet
Diana Krasowska

Młody wynalazca wstrząśnie światem, nim skończy 30 lat

Diana Krasowska

Obok coraz popularniejszego aktora Sebastiana Fabijańskiego czy rapera Taco Hemingway`a na liście „30 Polaków przed trzydziestką, którzy wstrząsną światem” magazynu „Playboy” znalazł się student informatyki na Politechnice Białostockiej - Petros Psyllos. Konstruktor nie kryje zaskoczenia.

Petros Psyllos znany jest przede wszystkim z wynalazków, ułatwiających życie osobom niewidomym: MATIA, czyli sztucznego oka czy wirtualnego pióra. W październiku - zaproszony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę - prezentował swoje wynalazki w Pałacu Prezydenckim. A w listopadzie jego nazwisko znalazło się na łamach magazynu dla mężczyzn „Playboy”.

- To niesamowicie zaskakująca wiadomość. Wcześniej miałem trochę inne wyobrażenie na temat tej gazety, oczywiście - nic złego, ale myślałem, że ma nieco inny profil działania. Okazuje się, że zajmują się sprawami niebłahymi - mówi Petros Psyllos.

Wśród najlepiej zapowiadających się Polaków, którzy nie skończyli jeszcze 30 lat, są aktorzy, muzycy, sportowcy, ale też młodzi przedsiębiorcy i wynalazcy, jak Michał Mikulski (twórca robota rehabilitacyjnego) i właśnie Psyllos.

- Publikacja niesie ze sobą korzyści, chociażby w postaci wsparcia finansowego - tłumaczy młody wynalazca.

WIĘCEJ na temat prac Petrosa Psyllosa przeczytasz tutaj: Petros Psyllos uczy sztuczną inteligencję, że gitara to nie muszla klozetowa

Diana Krasowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.