Julita Januszkiewicz

Młodzi inżynierowie uczą się projektować energooszczędne domy (zdjęcia)

Studenci z Politechniki Białostockiej i hiszpańskiego University of Cordoba rozpoczęli w poniedziałek (1 lipca) zajęcia szkoły letniej VIPSKILLS. To Fot. Politechnika Białostocka Studenci z Politechniki Białostockiej i hiszpańskiego University of Cordoba rozpoczęli w poniedziałek (1 lipca) zajęcia szkoły letniej VIPSKILLS. To już trzecia edycja międzynarodowego przedsięwzięcia, podczas którego młodzi inżynierowie uczą się projektować energooszczędne domy.
Julita Januszkiewicz

Studenci z Politechniki Białostockiej i University of Cordoba w Hiszpanii uczą się projektować energooszczędne domy. Poznają też różne architektoniczne nowinki oraz ekologiczne rozwiązania. Zajęcia odbywają się w ramach międzynarodowego projektu. To już trzecia jego edycja.

Zajęcia szkoły letniej odbywają się od poniedziałku na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska, który jest liderem projektu EFE VIPSKILLS. Z każdej z uczelni w projekcie bierze udział po ośmiu studentów. Hiszpanie studiują budownictwo, zaś Polacy inżynierię środowiska.

- W międzynarodowych i multidyscyplinarnych parach będą opracowywać optymalne, ekologiczne rozwiązania dla domów zlokalizowanych w różnych strefach klimatycznych - opowiada Dorota Sawicka, rzeczniczka Politechniki Białostockiej.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Julita Januszkiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.