Młodzieżowy ŁKS Łomża ma już nowe władze

Czytaj dalej
Fot. Paweł Lisiecki
(lis)

Młodzieżowy ŁKS Łomża ma już nowe władze

(lis)

Kryzys w Młodzieżowym Łomżyńskim Klubie Sportowym zażegnany. Po niecałych dwóch miesiącach walne zgromadzenie członków stowarzyszenia wybrało nowe władze.

Wybory w Młodzieżowym Łomżyńskim Klubie Sportowym było koniecznością. W listopadzie ubiegłego roku grupa rodziców zakwestionowała legalność władz MŁKS-u.

Według nich kadencja zarządu upłynęła w czerwcu i od tego momentu wszystkie decyzje podejmowane przez zarząd były nieprawomocne. Grupa ta wystosowała do Urzędu Miasta w Łomży apel o kontrolę w klubie. Jej efektem był wniosek do sądu o ustanowienie kuratora oraz kontrola finansów. Ta ostatnia nie wykazała nieprawidłowości. Natomiast zadaniem kuratora było zwołanie walnego, na którym powinny zostać powołane nowe władze.

Zanim jednak doszło do wyborów głosowano wnioski o udzielenie władzom Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego absolutorium za 2014 i 2015 rok. Przedstawiający sytuację klubu Marcin Trojanowski poinformował, że liczba chłopców trenujących w klubie wzrosła ze 180 (stan na 1 lipca 2014 r.) do 350 (koniec 2015 r.). Teraz MŁKS szkoli ok. 500 zawodników.

Jednocześnie władze klubu rozpoczęły porządkowanie spraw organizacyjnych i finansowych. Dzięki temu klub każde z wymienionych lat kończył na plusie. Dodatkowo podpisano porozumienia z jednym z gimnazjów, gdzie utworzono klasy piłkarskie. To wszystko sprawiło, że poziom szkolenia podniósł się, a młodzi piłkarze z Łomży zaczęli regularnie występować w reprezentacjach województwa podlaskiego. Wspierano także trenerów, którym klub dofinansowywał kursy trenerskie.

- Zastaliśmy w klubie wiele problemów, których początkowo nie byliśmy w stanie rozwiązać - podsumował ten okres Marcin Trojanowski. - Być może to świadczyło o naszej słabości. Nie obwiniam tutaj nikogo personalnie. Zarząd jak każdy popełnia błędy. Najważniejsze, żeby ich nie powielać. Organizujemy szkolenie, jakiego w Łomży jeszcze nie było. To ciężka praca, praca dla pasjonatów, poświęcających siebie, swoje rodziny i działalność zawodową. A mimo to cały czas mamy pod górkę. Jesteśmy jednak rodzicami i dobro dzieci jest dla nas najważniejsze. Błędem jest patrzenie na klub przez pryzmat własnego dziecka. Dla mnie klub to jedno dziecko i tego życzę przyszłemu prezesowi - zakończył swoje wystąpienie Marcin Trojanowski.

Do nowych władz klubu zgłoszono osiem kandydatur: Mirosława Pawła Kuźmy, Marcina Trojanowskiego, Romana Lemańskiego, Sebastiana Hojdeczko, Jacka Lisa, Wojciecha Winko, Leszka Borawskiego i Krzysztofa Sychowicza.

Nowym prezesem Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego został Marcin Trojanowski.

Wybrano także komisję rewizyjną. Jej przewodniczącym został Tomasz Gietek, a członkami: Marcin Mikołajczyk oraz Artur Mroczkowski.

(lis)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.