Morska Bryza to ich azyl [wideo]

Czytaj dalej
Fot. Piotr Hukało
Tomasz [email protected]

Morska Bryza to ich azyl [wideo]

Tomasz [email protected]

Biało-czerwona kadra rozpoczyna dziś przedostatni etap przygotowań do finałów Euro. Wybrańcy Adama Nawałki zbierają się w Juracie.

Turniej we Francji rozpoczyna się 10 czerwca spotkaniem gospodarzy - Francji z Rumunią. Polscy piłkarze nad Sekwanę wyruszą 7 czerwca. Pierwszy mecz rozegrają 12 czerwca z Irlandią Płn. Wyprawę poprzedzą dwa zgrupowania i dwa mecze towarzyskie.

Sztab reprezentacji działa według bardzo precyzyjnie opracowanego planu. Powołanych w miniony czwartek piłkarzy zaproszono, wraz z najbliższymi i rodzinami, do ekskluzywnego hotelu Bryza w Juracie. Mają się tam integrować i wypoczywać.

- Pierwsze zgrupowanie ma służyć regeneracji i aktywnemu wypoczynkowi - zapewniał podczas wczorajszej konferencji prasowej selekcjoner.Pobyt w Juracie potrwa do soboty. Tomasz Iwan, dyrektor reprezentacji, zadbał o wszystko, żeby zawodnicy się nie nudzili.

- Warunki jakie zastaliśmy w Juracie są doskonałe. Hotel ma bardzo wysoki standard. Wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Nie martwimy się pogodą i uważamy, że jest odpowiednia do relaksu, spacerów i treningów - ocenił Iwan.

- Dyrektor kadry przygotował sporo aktywnych zajęć pozaboiskowych i mogę powiedzieć, że program jest bardzo ciekawy. Nie wszystko będziemy zdradzać, żeby zawodników czekała niespodzianka - dodał selekcjoner.

Poza regeneracją organizmów, kadrowicze dwukrotnie (środa i piątek) wyjdą na boisko przygotowane specjalnie dla nich przez władze Jastarni. Będą to treningi otwarte dla kibiców.

Będzie jednak kilku nieobecnych: Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek, których czeka jeszcze finałowy mecz Pucharu Niemiec; Grzegorz Krychowiak, który jutro wystąpi w finale Ligi Europy przeciwko Liverpoolowi oraz Bartosz Salamon i Maciej Rybus.

Od 23 maja rozpocznie się już drugie zgrupowanie o charakterze motoryczno-taktycznym z udziałem kompletu piłkarzy. Zawodnicy będą szlifować elementy organizacji gry.

- Piłkarzy będą czekać treningi na boisku, które zostaną zindywidualizowane. Jedni będą trenować więcej, inni mniej. Wynika to z tego, że nie wszyscy mieli takie same obciążenia w klubach - poinformował trener.

- Zależy mi, żeby wszyscy byli obecni w Arłamowie. Wypoczęci i zregenerowani, zarówno pod względem fizycznym, jak i mentalnym. To dla mnie najważniejsze - podkreślił selekcjoner. I dodał: - Rozmawiałem ze wszystkimi zawodnikami i dobrze znam ich plany. Niektórzy z nich mają sprawy transferowe (np. Piotr Zieliński - dop. red.). Wierzę jednak, że wszyscy zdążą je załatwić jeszcze przed rozpoczęciem Euro 2016 i do turnieju będą przygotowywać się z czystymi głowami.

Proszony przez dziennikarzy o o komentarz do rozdanych kilka dni temu powołań, selekcjoner krótko podsumował swoje personalne decyzje.

- Do szerokiej kadry kandydowało wielu zawodników na wysokim poziomie. Decyzje były trudne - zapewnił. - Rozmawiałem ze wszystkim piłkarzami, którzy nie otrzymali powołania, a grali w meczach eliminacyjnych. Nie były to łatwe rozmowy, ale musiałem poinformować ich osobiście. To jest ta trudna strona pracy selekcjonera, z którą jednak trzeba się zmierzyć. Myślę, że zawodnicy przyjęli to profesjonalnie.Zgrupowania

Mecze towarzyskie

7 czerwca wylot do Francji. Bazą reprezentacji będzie miejscowość La Baule-Escoublac. Ekipa zamieszka w pięciogwiazdkowym hotelu L’ Hermitage.

Plan gier grupowych

Autor: Tomasz Malinowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.