MOSiR świętuje i pomaga chorym

Czytaj dalej
Fot. Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski

MOSiR świętuje i pomaga chorym

Leszek Kalinowski

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji kończy 35 lat. Z tej okazji zaprasza nas na urodzinową imprezę i bieg charytatywny. Bawmy się i pomagajmy!

Festyn sportowo-rekreacyjny rozpocznie się 24 czerwca, o godz. 11.00 na placu za Centrum Sportowo-Rekreacyjnym przy ul. Sulechowskiej.

- Ważnym jego elementem będzie bieg charytatywny Black Butterflies 2017 - mówi Agata Rubacha z MOSiR-u. - Trwają już zapisy przez stronę: super-sport.com.pl Przygotowaliśmy biegi na dystansie 5 i 10 km, a także marsz nordic walking na 5 km. Wpisowe wynosi 35 zł. Oczywiście, liczymy, że będą też większe wpłaty.

W dniu zawodów opłata wyniesie 50 zł. Cała zebrana kwota zostanie przekazana działającej w Zielonej Górze Fundacji Ewy Minge Black Butterflies. Przygotowano 500 miejsc w biegu dla dorosłych oraz 100 miejsc dla dzieci, które będą rywalizowały w kilku kategoriach: przedszkolaki, uczniowie klas I, II oraz III.

- Nasza fundacja zajmuje się osobami chorymi onkologicznie, ale widzimy potrzebę rozszerzania działalności także na inne choroby - mówi Oskar Minge. - W tej chwili mamy ponad 100 podopiecznych. Pieniądze zebrane podczas biegu chcemy przeznaczyć na rozwój działalności psychoterapeutycznej dla osób przeżywających choroby.

Jak dodaje Oskar Minge, integracja, wsparcie innych osób jest w naszym życiu bardzo ważne. A szczególnie w chorobie. Stąd spotkania, warsztaty, terapie...

Podczas festynu czynne będzie stoisko fundacji, można się będzie do niej zapisać (jako podopieczny lub wolontariusz).

W programie festynu znajdą się także inne atrakcje jak Polsko - Niemiecki Turniej Trzech Boisk, pokazy sprzętu strażackiego, Festiwal Kolorów, podczas którego zaplanowano wyrzuty kolorowych proszków w godz. 17.00 - 20.00.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.