MotoMikołaje znów w akcji! Zawiozą prezenty dzieciom

Czytaj dalej
Fot. Adrian Kuźmiuk
Julita Januszkiewicz

MotoMikołaje znów w akcji! Zawiozą prezenty dzieciom

Julita Januszkiewicz

Chcemy pobić rekord - mówi Mariusz Dobrowolski, jeden z organizatorów akcji MotoMikołaje Białystok 2018. Podlascy motocykliści zbierają pieniądze, by pomóc wychowankom z domów dziecka.

Za nami kwesty w czterech białostockich galeriach handlowych. - Akcja była udana. Ludzie bardzo chętnie wrzucali pieniądze do puszek. Stan konta rośnie z dnia na dzień. Rekord ubiegłorocznej akcji w 99 procentach zostanie pobity - cieszy się Mariusz Dobrowolski.

Wtedy motocykliści uzbierali ok. 46 tys. zł.

W tym roku motocykliści chcą przekazać 140 paczek dla wychowanków z Domu Dziecka w Supraślu, Domu Dziecka nr 2 w Białymstoku oraz Domu Dziecka w Krasnem. Dzisiaj o godz. 19 w MotoPubie rozpocznie pakowanie paczek. Powinny być gotowe 1 grudnia. Wtedy też zaplanowano finał akcji. W sobotę od godz. 10 pod Moto Pubem (ul. Młynowa) zbiorą się motocykliści. O godz. 11.30, obładowani prezentami, wyruszą do Folwarku Nadawki. To tam odbędzie się impreza dla dzieci.

- Będzie ognisko, wspólne pieczenie kiełbasek. Oczywiście, najmłodszych gości odwiedzi święty Mikołaj. Dzieci będą też mogły obejrzeć muzeum i pokaz sokolnictwa oraz MotoMikołaja Dragona na parolotni - wylicza Mariusz Dobrowolski.

W sobotę motocykliści przekażą Grupie Ratowniczej MEDIVAL - Moto-Ambulans. Będzie to pierwszy w Białymstoku i województwie podlaskim taki pojazd. Zostanie kupiony za pieniądze zebrane podczas akcji MotoMikołaje Białystok 2018. Taki motocykl kosztuje 10 tys. zł

- Kupimy też łóżka z Ikei dopasowane do wzrostu dziecka, telewizory, odkurzacze oraz sprzęt AGD - wylicza jeden z organizatorów akcji.

Ukoronowaniem akcji będzie jej finał z Motocyklowymi Mikołajkami w MotoPub, który rozpocznie się o 18. Będzie można wziąć udział w konkursach oraz licytacjach podarunków ufundowanych przez partnerów akcji.Zagrają również dwa zespoły muzyczne w klimacie reggae Blue Mahoe oraz JMS Radom.

Julita Januszkiewicz

Publikuję głównie w "Kurierze Porannym" i "Gazecie Współczesnej". Dziennikarką jestem od kilkunastu lat. Śledzę to co się dzieje w gminach powiatu białostockiego. Ale interesują mnie też ciekawostki historyczne, wykopaliska archeologiczne. Lubię tematy społeczne, a od niedawna zajmuję się również edukacją. Nie boję się pisać o sprawach trudnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.