Patryk Drabek

Mundurowi chcą protestu. Możliwa jest nawet głodówka. Chodzi o podwyżki

Policjanci domagają się podwyżek Policjanci domagają się podwyżek
Patryk Drabek

Głodówka oraz bardzo drobiazgowe wykonywanie czynności służbowych. To możliwe formy protestu przedstawicieli służb mundurowych, w tym m.in. policjantów. Jeśli ministrowie nie spełnią żądań związanych m.in. z podwyżką wynagrodzeń, to protestować mają także m.in. strażacy oraz funkcjonariusze Służby Więziennej.

Mamy już dość jałowych dyskusji, chcemy konkretów - podkreślają funkcjonariusze policji. Są rozczarowani wieloletnimi rozmowami na temat najistotniejszych problemów służb mundurowych i ich funkcjonariuszy.

Rozmowami, które nie przynoszą oczekiwanych efektów. Czarę goryczy przelało to, że - zdaniem funkcjonariuszy - rząd wycofał się z prac, które umożliwiłyby wywiązanie się z obietnic składanych przed wyborami (chodzi o emerytury - dop. red.).

Mundurowi wskazują także na „przekroczenie pewnego rodzaju bariery i niskie morale”. Do takiej sytuacji doprowadziły między innymi wynagrodzenia, które zdaniem wielu policjantów, są na takim poziomie, że lepiej zarabiają choćby pracownicy różnego rodzaju dyskontów.

- Stoimy teraz nie tylko przed problemem doboru. Obecnie ze służby rezygnują bowiem osoby, które już są w formacji - mówi jeden z funkcjonariuszy.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Patryk Drabek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.