Andrzej Matys

Muzeum i harcerze zbierają stare fotografie. Na wystawę

5 lipca 1916 r. Pierwsza Drużyna Skautów im. księcia J. Poniatowskiego w Polskim Gimnazjum Realnym (męskim) w Białymstoku na placu szkolnym przy obecnej Fot. Zdjęcie ze zbiorów hm. J. Dworakowskiego 5 lipca 1916 r. Pierwsza Drużyna Skautów im. księcia J. Poniatowskiego w Polskim Gimnazjum Realnym (męskim) w Białymstoku na placu szkolnym przy obecnej ul. Warszawskiej 63
Andrzej Matys

Do końca lipca można przynosić do Muzeum Wojska w Białymstoku stare fotografie. Placówka prowadzi bowiem akcję „Zbiórka fotografii harcerskich!”. Zdjęcia będzie można oglądać podczas publicznej wystawy w samym centrum miasta.

W 2018 roku obchodzimy stulecie postania Związku Harcerstwa Polskiego. Z tej okazji Muzeum Wojska w Białymstoku zachęca obecnych i byłych harcerzy do współtworzenia pamiątkowej wystawy fotograficznej.

Wszystkich chętnych, którzy w swoich prywatnych archiwach posiadają jeszcze jakiekolwiek zdjęcia z czasów harcerskich i (co najważniejsze) chcą udostępnić ich kopie elektroniczne, muzeum zaprasza do swojej białostockiej siedziby przy ul. Kilińskiego 7.

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Andrzej Matys

Dziennikarz od ponad trzydziestu lat (niewiarygodne, a jednak). Prowadzę Strefę Biznesu, która dotyczy tematyki gospodarczej, ze szczególnym uwzględnieniem regionalnego biznesu i przedsiębiorstw. Nie unikam też publicystyki na tematy społeczno-gospodarcze. Zawsze pamiętam, że głupota to wielki dar boży, więc nie należy go nadużywać.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.