Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Muzyczny talent dostała w genach, dzięki telewizji zna ją już cała Polska

Czytaj dalej
Fot. archiwum prywatne
Paulina Marcinek

Muzyczny talent dostała w genach, dzięki telewizji zna ją już cała Polska

Paulina Marcinek

Alicja Rega wszędzie, gdzie występuje, odnosi sukcesy. Pierwszy konkurs wygrała jako 5-latka. Ostatnio podbiła serca publiczności i jurorów telewizyjnego show dla dzieci „Hit Hit Hurra!”

Kiedy Ala wychodzi na scenę, niejeden przeciera oczy ze zdumienia i nie może uwierzyć, że 13-latka może śpiewać tak perfekcyjnie i bezbłędnie przekazywać emocje. Światła reflektorów, kamery, wypełniona po brzegi publika - to dla dziewczyny żaden problem.

- Na scenie to jestem tylko ja i muzyka, o reszcie po prostu zapominam - mówi rezolutna uczennica Gimnazjum Dwujęzycznego w Tarnowie.

Jej talent cała Polska poznała dzięki programowi „Mali Giganci”, w którym okrzyknięto ją najlepszą wokalistką. Na tym nie koniec, bo ostatnio została laureatką kolejnego - „Hit Hit Hurra!”. Do udziału w tym talent show zgłosiła Alę jej nauczycielka śpiewu. - Kiedy zadzwonił telefon z Warszawy, że jestem zaproszona na casting, miałam kilka godzin na spakowanie się, bo następnego dnia był już wyjazd. Ani chwili się nie wahałam. Wiem, że było warto i nie żałuję - mówi.

Jurorzy oniemieli

Głos Alicji tak zahipnotyzował jurorów w stolicy, że dziewczyna bez problemów dostała się do programu. Od września do grudnia zachwycała swoim śpiewem Edytę Górniak, Hirka Wronę, Bartka Cabonia i setki tysięcy widzów. Na długo w jej pamięci zostanie na pewno wykonanie piosenki Natalii Kukulskiej „Dłoń”. - Kiedy zobaczyłam, że Edyta Górniak wstała po moim występie, bardzo się wzruszyłam. Ona zawsze była moją idolką. Marzę o tym, żeby kiedyś z nią zaśpiewać w duecie - wyznaje 13-latka. Pochlebnym opiniom jurorów nie było końca. - Pięknie wykonana praca, zatkało mnie kilka razy -zachwycała się Edyta Górniak.

O wszechstronności swojego talentu Ala przekonuje nie tylko głosem. Na potrzeby programu w tydzień nauczyła się grać na gitarze elektrycznej. Pomógł jej nauczyciel Piotr Pociask. - Alicja ma niezwykłą zdolność zapamiętywania, wystarczy jej coś raz pokazać. Słowa piosenki dwa razy zaśpiewa i już pamięta - uśmiecha się Elżbieta Rega, mama wschodzącej gwiazdy.

Cała klasa kibicowała

Najwierniejszymi jej kibicami są rodzice, którzy na zmianę towarzyszyli córce podczas nagrań do programu. - Chyba bardziej przeżywałam każdy występ Ali niż ona sama. Niejedną łezkę uroniłam. Jeśli tylko byłam razem z nią, podchodziła do mnie, mocno przytulała i wtedy mogła wyjść na scenę - mówi pani Elżbieta.

Na scenie to jestem tylko ja i muzyka, o reszcie po prostu zapominam

Olbrzymie wsparcie nastolatka miała także u koleżanek i kolegów ze szkolnej ławki oraz nauczycieli z Gimnazjum Dwujęzycznego w Tarnowie. - Na początku miałam obawy bo to była nowa szkoła, zaczynałam wtedy pierwszą klasę - mówi. Nowi znajomi nie tylko trzymali kciuki, ale też wysyłali zdjęcia notatek z lekcji, gdy Ali nie było w szkole.

Muzyka w genach

Miłość do muzyki odziedziczyła po dziadku, który całą rodzinę zarażał śpiewaniem. Jest mistrzem przyśpiewek weselnych i dba o to, żeby w czasie świąt nie zabrakło w domu kolęd. Również mama jako nauczycielka muzyki w Zespole Szkół w Woli Dębińskiej dała jej muzyczne wzorce. Pierwszy szkolny konkurs kolęd wygrała, gdy miała niespełna 5 lat. I tak się zaczęło.

Dzień Ali jest napięty. Pobudka przed godz. 6, szybkie śniadanie i już pędzi do gimnazjum. Uczy się także w Szkole Muzycznej w Tarnowie (II stopień - Jazz) Od ponad 5 lat doskonali śpiew w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.

- Pięknie wykonana praca. Zatkało mnie kilka razy - mówiła Edyta Górniak o wstępie Alicji

- Czasem wracam do domu nawet o 21 - przyznaje. Do tego dochodzą weekendowe wyjazdy na konkursy i festiwale. - Samochód często jest naszym drugi domem. Zamiast słuchać radia, śpiewamy i rozmawiamy - mówi pani Elżbieta

Ala wraz z siostrą, bratem i rodzicami znajduje także czas na wspólne wypady na narty, kajaki czy gry planszowe.

- Ja mam tylko 13 lat. Jeszcze mam czas na robienie kariery. Jestem pewna, że śpiewanie to moja przyszłość. Poważnie myślę nad własną twórczością, ale bez pośpiechu - podkreśla Alicja.

Tutaj się czyta. Bez reklam.

Tak jak w kiosku. Kupując prenumeratę cyfrową, możesz czytać codzienne wydanie Gazety Współczesnej.

Co zyskujesz:

  • dostęp do wszystkich treści Gazety Współczesnej
  • codzienne e-wydanie Gazety Współczesnej
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu
Paulina Marcinek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.wspolczesna.pl

Dwa bilety na Galę Miss i Mistera Podlasia 2019r.

Zdobądź dwa bilety na XII Galę Finałową Miss i Mistera Podlasia 2019 – to jedyna taka okazja!

110,00 190,00

Niedostępne już w sprzedaży bilety na tegoroczną XII Galę Finałową Miss i Mistera Podlasia 2019 wyłącznie z kwartalną prenumeratą Gazety Współczesnej.

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.