Myślęcinek – dla każdego coś sportowego

Czytaj dalej

Myślęcinek – dla każdego coś sportowego

Zielone serce Bydgoszczy, największy miejski park w kraju. Dzięki swojej bogatej ofercie odpowiednią formę aktywności sportu znajdą dla siebie całe rodziny, rowerzyści, rolkarze, biegacze.

W ostatnich latach znacząco poprawiła się infrastruktura do aktywnego spędzania wolnego czasu. Powstały drogi rowerowe, nowe oświetlenie, wyremontowano ścieżki i chodniki. Dodatkowo dużą atrakcję dla odwiedzających stanowi powstały przy ogrodzie zoologicznym pawilon Akwarium i Terrarium.

Charakterystycznym i lubianym przez bydgoszczan miejscem w parku stała się Polana Różopole – miejsce do wypoczynku, spotkań, uprawiania sportów. To tam również odbywa się szereg imprez kulturalnych.

Dużą zaletą parku w Myślęcinku jest jego różnorodność i dostępność, także o charakterze integracyjnym. Obecnie budowany jest nowy plac zabaw, który przez swoje specjalne wyposażenie będzie służył również dzieciom niepełnosprawnym. Wśród sprzętu do zabawy zamontowane zostaną m.in. huśtawki typu bocianie gniazdo z platformą dla wózków inwalidzkich i karuzela, na którą także będzie można wjechać wózkiem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.