Jakub Nowak

Na północy powstaną kolejne markety?

Na północy powstaną kolejne markety? Fot. archiwum GL
Jakub Nowak

Pod koniec miesiąca poznamy wyniki kolejnego przetargu odnośnie sprzedaży działek przy S3. Czy znajdzie się inwestor?

Po udanej transakcji z ubiegłego roku, nowosolski magistrat postanowił, że w tym również organizowane będą regularnie przetargi, związane ze sprzedażą ziemi na północy Nowej Soli, tuż obok krajowej „trójki”.

Chodzi oczywiście o wolny teren zlokalizowany w okolicach „Spożywczaka”. Wcześniej, dokładnie w kwietniu minionego roku, udało się sprzedać jedną z czterech działek, na której, jak informowaliśmy jako pierwsi, powstanie market budowlany sieci BricoMarche.

Okolice przy S3, podobnie jak w ubiegłych latach, na pewno na stałe zagoszczą w ofercie inwestycyjnej

Przypomnijmy: wspomniana inwestycyjna jaskółka cieszyła wtedy władze Nowej Soli podwójnie - magistrat od lat bowiem próbował sprzedać ziemię w tym miejscu, która na początku traktowana była jeszcze jako jedna działka. Bezskutecznie, choć raz było naprawdę blisko - jeden z warszawskich deweloperów wpłacił nawet dwa miliony złotych wadium, niestety jednak wycofał się później z inwestycji. Ostatecznie, poza regularną obniżką ceny, pomogło dopiero podzielenie terenu na wspomniane cztery odrębne miejsca. Jedno z nich zajmie wspomniany już market budowalny. Kiedy uda się sprzedać pozostałe? Czy powstaną tam kolejne duże sklepy?

Jak zapowiadają władze miasta, okolice przy S3, podobnie jak w ubiegłych latach, na pewno na stałe zagoszczą w ofercie inwestycyjnej. Na razie jednak próby sprzedaży podejmowane będą jedynie wobec dwóch z trzech wolnych działek (największa, w związku z decyzją Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych o zmianie przebiegu pasa drogowego drugiej jezdni S3, musi poczekać jeszcze na skorygowanie powierzchni).

O losie dwóch mniejszych być może dowiemy się już pod koniec tego miesiąca. 28 stycznia rozstrzygnie się bowiem pierwszy w tym roku przetarg na ich sprzedaż. Warto przypomnieć, że zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego działki przeznaczone są pod usługi komercyjne z możliwością budowy wielkopowierzchniowych obiektów handlowych.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.