Na trasie S3 wciąż nie ma gdzie odpocząć. To się jednak zmieni [mapa]

Czytaj dalej
Anna Rimke

Na trasie S3 wciąż nie ma gdzie odpocząć. To się jednak zmieni [mapa]

Anna Rimke

Stacja paliw z myjnią, restauracją i ogromnym parkingiem rusza już w maju. Gdzie? Przy pierwszym zjeździe z S3 do Gorzowa.

Co roku w sezonie letnim podróżujący nad morzez z południa kraju, są zaskoczeni, że od Zielonej Góry aż za Gorzów przy drodze ekspresowej S3 nie ma ani jednego miejsca obsługi podróżnych (MOP). Nie ma więc gdzie się zatrzymać za potrzebą, ani zatankować auta.

Bez stacji paliw

- Słyszę od znajomych, że to gruba przesada, A sam nieraz widuję, jak ktoś staje na poboczu, żeby się załatwić tuż przy drodze. Może widok nieprzyjemny, ale co ludzie mają zrobić? - zastanawia się pan Piotr, gorzowianin, który często zawodowo jeździ do Legnicy. Jego zdaniem „trochę długo” czekamy na otwarcie MOP-ów przy nowej trójce. Przypomnijmy, ostatni odcinek trasy S3 z Międzyrzecza do Gorzowa został otwarty już prawie dwa lata temu, bo w maju 2014 r.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada otwarcie trzech par miejsc postojowych (po obu stronach drogi S3 na tej samej wysokości) dopiero na przełom tego i przyszłego roku.

- Przewidziane jest podłączenie do MOP-ów stacji paliw oraz restauracji. Kiedy dokładnie, nie wiadomo. Chyba dopiero po zakończonej budowie samych MOP-ów - mówi Anna Jakubowska z dyrekcji dróg. Dodaje, że nawet jeśli udałoby się pogodzić obie inwestycje, czyli budowę parkingu i stacji paliw z restauracją, to i tak w tym roku nie będą one uruchomione.

Dla podróżnych z południa jednak szykuje się miejsce, gdzie będą mogli zatankować, zjeść i odpocząć. I to nie wjeżdżając do miasta, ale tuż przy pierwszym zjeździe do Gorzowa.

Pralnia z suszarnią

Właśnie tu, przy ul. Kasprzaka, powstaje „nieoficjalny” MOP. - Szykujemy się pod obsługę podróżujących S3 - potwierdza Sylwester Zuza, prezes spółki Plaza. Na początek, czyli w maju, będzie tu już stacja paliw, bezdotykowa myjnia samochodowa i duża restauracja. W poniedziałek 14 marca reporter „GL” odwiedził to miejsce. Praca wre na całym placu. A w budynku pozostała już tylko wykończeniówka. - Na początek przygotujemy parking na 250 tirów. Dla kierowców ciężarówek będą też natryski i pralnia z suszarnią, żeby mogli całkowicie odświeżyć siebie i odzież - S. Zuza oprowadza nas po budynku. Będą duże toalety, tak by nawet gdy kilka autokarów zjedzie się na raz, nie było kolejek. - W restauracji stawiamy na domowe szybkie jedzenie, czyli schabowy robiony na bieżąco - pokazuje ogromną na 240 mkw. halę, gdzie ma być restauracja.

Skrzyżowanie ul. Kasprzaka (DK nr 22) i wjazdu na S3. Tutaj powstaje "nieoficjalny" MOP

Na podróżnych przy ul. Kasprzaka w Gorzowie będzie czekała stacja paliw i restauracja.

S. Zuza zaznacza, że skoro nastawiają się na obsługę wszystkich podróżnych z S3, będzie też miejsce dla tych, którzy chcą odpocząć i zjeść choćby swoje kanapki, a nie korzystać z restauracji. - Postawimy wiaty ze stolikami i ławeczkami, będzie plac zabaw dla dzieci i siłownia zewnętrzna dla wszystkich- wymienia prezes Zuza.

Na trasie S3 wciąż nie ma gdzie odpocząć. To się jednak zmieni [mapa]
Anna Rimke Sylwester Zuza zapowiada, że stacja paliw i restauracja będą gotowe jeszcze w maju. A przed sezonem letnim ruszy hotel.

Przebudują drogę

Jeszcze przed sezonem w budynku przy ul. Kasprzaka ma być też uruchomiony hotel na 50 osób. - W przyszłości chcemy, żeby otworzył się obok mały market - mówi S. Zuza.

Zanim zostanie uruchomiona stacja paliw z restauracją, będzie też przebudowany odcinek ul. Kasprzaka przy niej. Jezdnia zostanie poszerzona. Będzie też zrobiony dodatkowy pas do skręcania w lewo, czyli tzw. lewoskręt do prywatnego miejsca obsługi podróżnych.

Anna Rimke

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.