Najlepszy ekogroszek na rynku tylko z Energo

Czytaj dalej

Najlepszy ekogroszek na rynku tylko z Energo

Wybór odpowiedniego ekogroszku jest bardzo ważną kwestią w przypadku osób, które mają piec z podajnikiem. To od niego zależy częstotliwość odwiedzania kotłowni, ilość popiołu, który będzie powstawał w procesie spalania oraz jakość powietrza, którym oddychamy.

- Wybierając paliwa do naszych kotłów stawiajmy na jak najczystszy ekogroszek – wskazuje Karol Borowski, Dyrektor Generalny Energo Sp. z o.o. - Jest to paliwo, które w ostatnim czasie zyskuje coraz większą popularność. Jest jednym z najmniej inwazyjnych paliw z surówki węglowej i to zarówno w kontekście wpływu jego spalania na środowisko naturalne, jak i w ramach stopnia eksploatowania poszczególnych elementów kotła. Dlatego im lepszy jakościowo ekogroszek wybierzemy, tym dłuższy będzie czas eksploatacji naszych kotłów i systemów kominowych.

Ekogroszek powstaje z wyselekcjonowanych partii węgla kamiennego. Są one kruszone, przesiewane a następnie selekcjonowane na odpowiednich maszynach. Należy jednak pamiętać, iż proces ten nie gwarantuje takiej samej jakości każdego ekogroszku.

- Na jakość ekogroszku wpływa to, z jakich partii węgla powstaje – mówi Karol Borowski. - Powinny one charakteryzować się dużą kalorycznością przy stosunkowo małej wilgotności i ilości substancji niepalnych. Ponadto, powinien być również wielokrotnie przesiewany, wzbogacany i odkamieniany. Gwarantuje to bardzo dużą energetyczność oraz jak niewielką zawartość popiołu. Co ważne, ekogroszek, aby był przyjazny środowisku, powinien zawierać jak najmniej siarki.

Jak zatem wybrać te najlepsze i najbardziej ekologiczne paliwo? Charakteryzuje je wysoka kaloryczność (24-26 MJ/kg), niska zawartość popiołu (do 7%) oraz bardzo niska zawartość siarki (do 0,5%). Dokonując zakupu ekogroszku, warto zwrócić uwagę na jego spiekalność, która oznaczana jest symbolem RI. Im jest niższa, tym lepiej się spala, a to gwarantuje bezawaryjną i bezproblemową pracę pieca retortowego. Rozwiązanie to zmniejsza również stopień eksploatacji komina oraz kotła i zapewnia ich dłuższą żywotność.

Wszystkie te wymagania spełnia Ekogroszek „Extra”, wytwarzany i dystrybuowany na całą Polskę przez firmę Energo z Bielska Podlaskiego.

„Ekogroszek Extra” posiada certyfikat bezpieczeństwa ekologicznego wydany przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla, który klasyfikuje go jako paliwo najwyższej klasy „A”. Przeznaczony jest do kotłów klasy „5”. Dzięki swoim parametrom sprzyja sprawności pieca i zmniejsza zużycie paliwa (wydłuża samopalność do 4 dni), a przez to generuje oszczędności w budżecie domowym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.