Nasz raport. A małpki stoją w rzędach i kuszą

Czytaj dalej
Andrzej Matys

Nasz raport. A małpki stoją w rzędach i kuszą

Andrzej Matys

Wódkę w małych butelkach o pojemności 100 i 200 ml, zwanych „małpkami“, codziennie w Polsce kupuje 3 miliony osób. Rocznie to ponad miliard buteleczek!

Ooo, „małpki“ to bardzo popularna pojemność. Do tego stopnia, że czasami brak ich w hurtowniach. Kupują je właściwie wszyscy, choć może częściej osoby nieco starsze, takie w okolicach „czterdziestki”. Pora dnia nie gra żadnej roli. Jedni przychodzą po zakupy na śniadanie i biorą też „małpkę“, a inni wpadają wieczorem tylko po małą buteleczkę. U mnie w sklepie po „małpki“ częściej sięgają mężczyźni niż kobiety - mówi pani Teresa, ekspedientka ze sklepu na białostockich Piaskach.

Skąd nazwa „małpka”? To proste - człowiek, który wypije te 100 ml alkoholu nie upija się, ale jest wesoły, ma humor. Często wygłupia się, błaznuje, bywa wręcz nieobliczalny. Czyli, jak to się mówi, „dostaje małpiego rozumu”.

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Andrzej Matys

Dziennikarz od ponad trzydziestu lat (niewiarygodne, a jednak). Prowadzę Strefę Biznesu, która dotyczy tematyki gospodarczej, ze szczególnym uwzględnieniem regionalnego biznesu i przedsiębiorstw. Nie unikam też publicystyki na tematy społeczno-gospodarcze. Zawsze pamiętam, że głupota to wielki dar boży, więc nie należy go nadużywać.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.