Nawałka zostaje z kadrą przynajmniej na dwa lata

Czytaj dalej
Fot. Bartek Syta / Polska Press
AIP

Nawałka zostaje z kadrą przynajmniej na dwa lata

AIP

Adam Nawałka, ojciec sukcesu Polaków na Euro 2016, podpisał nowy kontrakt z PZPN i poprowadzi biało-czerwonych w eliminacjach do mundialu w Rosji.

- Myślę, że znając Adama i mnie, możecie spać spokojnie. Postaramy się szybko rozwiązać sprawę - tak mówił Zbigniew Boniek w środę rano na konferencji prasowej. Prezes jak obiecał, tak zrobił i kilka godzin po spotkaniu z dziennikarzami Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że Nawałka zostanie na swoim stanowisku. Nowy kontrakt będzie obowiązywał selekcjonera do zakończenia eliminacji do mistrzostw świata w 2018 r.

Jeśli Orły awansują do turnieju rozgrywanego w Rosji, wówczas umowa zostanie automatycznie przedłużona na czas trwania mundialu. - Dziękuję bardzo za zaufanie. Wierzymy w to, że następna batalia, która jest przed nami, czyli eliminacje do MŚ 2018, zostanie zakończona sukcesem. Wierzę w drużynę i w sztab szkoleniowy - ocenił szczęśliwy Nawałka.

Podobnych uczuć nie ukrywał też jego przełożony - Zbigniew Boniek: - Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo to dobra wiadomość dla wszystkich polskich kibiców. Cieszymy się z tego, co osiągnęliśmy i chcemy więcej. Nawałka prowadził dotychczas reprezentację Polski w 30 meczach. Odniósł 15 zwycięstw, 11 razy zremisowali i ponieśli cztery porażki. Za pracę z kadrą były trener Górnika Zabrze rocznie inkasował dotąd około 200 tys. euro, ale nowy kontrakt zagwarantuje mu podwyżkę. Nieoficjalnie mówi się o 120 tys. zł miesięcznie, czyli ok. 1,5 mln zł rocznie.

AIP

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.