Nie kładźmy Bożego Narodzenia między prezentem, makowcem i nową garsonką

Czytaj dalej
Fot. arch. prywatne
Krystyna Trzupek

Nie kładźmy Bożego Narodzenia między prezentem, makowcem i nową garsonką

Krystyna Trzupek

Ojciec Łukasz Buksa, franciszkanin, duszpasterz młodzieży, rekolekcjonista, autor tekstów, wokalista, instruktor snowboardu. Niedawno gościł na spotkaniu ewangelizacyjnym w Laskowej.

Wierzy Ojciec w cuda?

Wierzę, jestem księdzem i wierzę. Cuda to nie jest łaska zarezerwowana tylko dla niektórych. Każdy, kto otworzy się na działanie Pana Boga, takich cudów doświadczy.

Gdyby dziś narodził się Jezus, i gdyby nam, współczesnym objawił się Anioł zwiastując Dobrą Nowinę. Uwierzylibyśmy…? Czy popukali się w czoło? Podziwiam tych pasterzy, bo oni ,,poszli z pośpiechem”...

Za czasów Jezusa było również podobnie jak dzisiaj. Dziś też byłyby osoby, które jak pasterze pobiegłyby do szopy z zachwytem, śpiewając Gloria in excelsis Deo, byliby też ludzie sceptyczni, którzy zastanawialiby się, czy to jest na pewno realne, czy to się na pewno wydarzyło, i byliby tacy, którzy by w ogóle nie poszli. Ale to pytanie rodzi inną odpowiedź, mianowicie, że każdy z nas może być takim Aniołem Bożego Narodzenia, którego Bóg użyje, by powiedzieć o tym cudzie drugiemu człowiekowi. I wtedy będziemy mogli powiedzieć: ,,Ej! To przeze mnie się Chrystus narodził!”

Moim zdaniem dawniej jednak łatwiej było wierzyć. Wtedy, co druga osoba miała widzenia i nikogo to nie dziwiło. Podejrzewam, że dziś szpitale psychiatryczne byłyby przepełnione...

W pozostałej części tekstu przeczytasz:

 • Czy ksiądz był świadkiem cudu?
 • Jakich cudów doświadczamy na co dzień?
Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Krystyna Trzupek

Krystyna Trzupek – Absolwentka informacji naukowej i bibliotekoznawstwa, diagnozy i terapii pedagogicznej i historii. Dziennikarka i felietonistka ,,Gazety Krakowskiej". Moją pasją jest fotografia i umiejętność ,,czytania między wierszami". Prywatnie jesieniara, uzależniona od aromatu świeżej kawy. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.