Nie przenoście nas z rudery do rudery - zaśpiewała szkoła

Czytaj dalej
Fot. Jarosaw Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Nie przenoście nas z rudery do rudery - zaśpiewała szkoła

Jarosław Miłkowski

- Ta propozycja to zamykanie nam ust - mówią w szkole muzycznej przy ul. Chrobrego. O czym? O pomysłach miasta na przeprowadzkę „muzyka”.

- To będzie wyrzucenie pieniędzy w błoto. To będzie zwykła niegospodarność - mówiła wczoraj Beata Gramza, znana w regionie śpiewaczka i nauczycielka ze szkoły muzycznej przy ul. Chrobrego. Wraz z rodzicami protestowała przeciwko planom miasta. Władze chcą stworzyć powszechną szkołę muzyczną w budynku zamkniętego już gimnazjum przy ul. Szkolnej. Oprócz szkoły z ul. Chrobrego miałaby się tu przenieść także szkoła muzyczna z ul. Teatralnej. Oznacza to, że obie placówki zamieniłyby swoje dotychczasowe stuletnie mury na inne - także stuletnie.

Uczniowie śpiewają więc już na całe gardło: Nie przenoście nas z rudery do rudery. Jak na protest reaguje miasto? - Jesteśmy otwarci na rozmowy - mówi Ewa Sadowska - Cieślak, rzeczniczka magistratu. Niebawem obie strony mają usiąść do rozmów. Dzisiaj szkoła przy ul. Chrobrego ma 300 uczniów.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.