Nie żyje dziecko porażone prądem. Zapadł wyrok. Ale winnego śmierci nadal nie ma

Czytaj dalej
Fot. W. Wojtkielwicz
Izabela Krzewska

Nie żyje dziecko porażone prądem. Zapadł wyrok. Ale winnego śmierci nadal nie ma

Izabela Krzewska

Matka nigdy nie zobaczy, jak mały Mattias stawia pierwszy kroczek. Chłopczyk nie skończył nawet roku. Tragicznego dnia raczkował po mieszkaniu. W korytarzu chwycił za wystające ze ściany elementy dzwonka pod napięciem. Poraził go prąd. Nie przeżył.

Odpowiedzialnością za stan instalacji i tragiczny skutek śledczy obarczyli właściciela wynajmowanego w Białymstoku mieszkania. Prokurator, który sformułował akt oskarżenia, przyznał w mowie końcowej, że wciąż pamięta sekcję zwłok maluszka. Choć jest doświadczonym prokuratorem, obraz ten ma do tej pory przed oczami.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.