Niecodzienna decyzja Prokuratury Rejonowej w Krośnie w sprawie wypadku drogowego w Milczy. Zarzut zabójstwa dla kierowcy i pasażera auta

Czytaj dalej
Fot. Rafał Szubrycht/krosno112.pl
Ewa Gorczyca

Niecodzienna decyzja Prokuratury Rejonowej w Krośnie w sprawie wypadku drogowego w Milczy. Zarzut zabójstwa dla kierowcy i pasażera auta

Ewa Gorczyca

O zabójstwo oskarżyła prokuratura kierowcę i pasażera samochodu, który potrącił 52-letnią pieszą. Młodzi ludzie nieprzytomną, ciężko ranną kobietę wepchnęli do przepustu w przydrożnym rowie. I odjechali.

6 grudnia ub. roku, mieszkaniec ul. Kolejowej w Milczy wyszedł wczesnym rankiem na spacer z psem. Zauważył nogi, wystające z przepustu wodnego pod mostkiem, prowadzącym do jednej z posesji. Natychmiast pobiegł do sąsiadki z najbliższego domu, zawiadomili policję.

Policjanci w pobliżu ciała znaleźli torebkę a w niej dowód osobisty. Okazało się, że martwa kobieta to mieszkanka Milczy. Na mostku leżał but, na poboczu okulary, przy ogrodzeniu kawałki samochodowego lusterka.

Wszystko wskazywało na to, że w nocy mogło dojść do wypadku drogowego. Świadczyły o tym ślady na miejscu zdarzenia oraz obrażenia ofiary. Policjanci ustalili, że ok. godz. 22.30 poprzedniego dnia, 52-latka wysiadła z busa na skrzyżowaniu i poszła w kierunku domu.

Mieszkanka pobliskiego domu słyszała o tej porze odgłos uderzenia, ale nie wiedziała, co się stało. Wyszła na balkon, ale zobaczyła jedynie zawracający na skrzyżowaniu samochód. Kiedy rano przyszedł do niej sąsiad i powiedział, że ktoś leży w rowie, skojarzyła fakty.

Z relacji wynikało, że auto, które widziała na ulicy, było niewielkie, opel corsa lub peugeot. Policjanci sprawdzili nagrania z monitoringu w pobliżu miejsca, gdzie doszło do wypadku, m.in. z kamer sklepowych i zainstalowanych na przejeździe kolejowym.

Zatrzymano dwóch młodych mężczyzn, co do których podejrzewano, że mogą mieć coś wspólnego z wypadkiem. Te podejrzenia się potwierdziły.

W dalszej części artykułu:

 • Pierwotne zarzuty, które usłyszeli 22-letni Dawid M. oraz 23-letni Piotr B., były inne. Dlaczego zostały zmienione
 • Była szansa uratowania życia 52-latki? Co o tym mówia biegli
 • Czy oskarżeni mężczyźni przyznają się do winy
Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Ewa Gorczyca

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.