Niedosyt po Pucharze Świata w Szeged

Czytaj dalej
Fot. facebook Rafał Rosolski
Adam Muśko

Niedosyt po Pucharze Świata w Szeged

Adam Muśko

W dwóch finałach B podczas Pucharu Świata w Szeged wystąpił kajakarz białostockich Dojlid - Rafał Rosolski. W finale A rywalizowała kanadyjkarka Cresovii Białystok Sylwia Szczerbińska.

Dla białostockich zawodników był to pierwszy międzynarodowy start w sezonie. W dwójce na 1000 metrów zawodnik Dojlid popłynął wspólnie z Bartoszem Stabno z Posnanii Poznań. Polacy w finale B zajęli trzecie miejsce.

W finale B Rafał Rosolski popłynął także w konkurencji czwórek na 500 metrów. W osadzie tej ponadto byli Martin Brzeziński z Zawiszy Bydgoszcz, Norbert Kuczyński z Wiskordu Szczecin oraz Stabno. Polska wygrała finał B.


- Zawody w Szeged były rozgrywane w bardzo mocnej obsadzie - mówi Paweł Skowroński, trener Dojlid. - Z każdego kraju startowały po dwie najlepsze osady w każdej konkurencji. Tak więc te wyniki nie są najgorsze. Oczywiście jest pewien niedosyt, bo w czwórce do finału zabrakło bardzo niedużo. Ale to był pierwszy start. Zobaczymy jak to potoczy się w dalszej części sezonu.

W Pucharze Świata zadebiutowała przedstawicielka Cresovii Białystok - Sylwia Szczerbińska. W dwójce na 200 metrów kanadyjek wraz z Iwoną Czarnecką ze Spójni Warszawa Polki zajęły dziewiąte miejsce w finale „A”.

Kanadyjki kobiet w 2020 roku na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio mają być włączone do programu zmagań olimpijskich. O medale olimpijskie panie będę rywalizowały w jedynce na 200 metrów.

Kolejny Puchar Świata odbędzie się w najbliższy weekend w Belgradzie. Mistrzostwa Europy w tym roku zostaną rozegrane w bułgarskim Płowdiw (14 - 16 lipca), a mistrzostwa świata w czeskich Racicach (23 - 27 sierpnia).

Adam Muśko

Od początku pracy w mediach lokalnych zajmowałem się tematyką sportową. Z Gazetą Współczesną i Kurierem Porannym jestem związany od 2016 roku. Natomiast od 2021 roku w obu tych tytułach pracuję jako dziennikarz online. Moim zadaniem jest jak najszybsze dostarczenie czytelnikom rzetelnych, zweryfikowanych informacji o regionie.   

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.