Nieślubne dziecko to nie wstyd. Niektórym nawet się opłaca

Czytaj dalej
Fot. pixabay
Izabela Krzewska

Nieślubne dziecko to nie wstyd. Niektórym nawet się opłaca

Izabela Krzewska

Choć w woj. podlaskim obowiązuje raczej tradycyjny model rodziny, są powiaty, w których nawet co trzecie dziecko pochodzi ze związku partnerskiego. Najwięcej - w sejneńskim, hajnowskim oraz w Suwałkach.

W Polsce rodzi się coraz więcej dzieci. W Podlaskiem także: z danych za ub.r. wynika, że na świat przyszło ponad 12 tys. maluchów - prawie 700 więcej niż w 2016 r. W porównaniu do innych części kraju, dzieci częściej rodziły się w małżeństwach niż parach bez ślubu. Zdecydowanie większa obyczajowa swoboda obowiązuje na zachodzie kraju.

W dalszej części artykułu poznasz dokładne statystyki urodzin dzieci z małżeństw oraz tych nieślubnych. Dowiesz się także, jak zmienia się obecnie model rodziny.

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.