Andrzej Galczak

Nietrzeźwe osoby trafiają na SOR włocławskiego szpitala. Chorzy mają tego dość

W szpitalu nietrzeźwi, często też brudni, trafiają tam gdzie zgłaszają się chorzy. Fot. Wojciech Alabrudziński W szpitalu nietrzeźwi, często też brudni, trafiają tam gdzie zgłaszają się chorzy.
Andrzej Galczak

Szpitalny Odział Ratunkowy od lat przyjmuje po kilka tysięcy nietrzeźwych rocznie. Są problemem nie tylko dla chorych. Jak rozwiązać problem? Miasto nad tym pracuje.

Wielu mieszkańców naszego miasta miało okazję przebywać na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym wspólnie z nietrzeźwymi osobami, które są tam przewożone przez służby zajmujące się utrzymaniem porządku. Pacjenci trafiają na SOR najczęściej w nagłych przypadkach, gdy szukają pomocy. Szybkiej pomocy! Bywa jednak, że personel medyczny zajęty jest nietrzeźwą osobą. - Kilka dni temu zrobiło mi się słabo - wspomina pani Anna, emerytka. - Córka zawiozła mnie do szpitala. Spędziłam tam kilka godzin. Byłam przerażona, gdy strażnicy miejscy przywieźli pijanego i brudnego mężczyznę, od którego było czuć nie tylko alkohol, ale i odór wynikający wielodniowego nie mycia się. To było w szpitalu, w miejscu, gdzie powinno być bardzo czysto. Kilka osób musiało się nim zajmować, a chorzy czekali. Jak długo można tolerować takie sytuacje?

Przedstawiciele Włocławskiego Stowarzyszenia Mieszkańców w ostatnich dniach zwrócili się do prezydenta o podjęcie działań w tej sprawie. Czy uda się coś z tym zrobić?

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Andrzej Galczak

W Gazecie Pomorskiej pracuję od 1999 r.. Wcześniej byłem rzecznikiem prasowym dużej włocławskiej firmy. Najczęściej zajmuję się materiałami interwencyjnymi. Lubię góry, bieganie i terenową jazdę rowerem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.