Noty zawodników Jagiellonii. Teraz każde spotkanie będzie meczem o wszystko

Czytaj dalej
Krzysztof Sokólski

Noty zawodników białostockiej Jagiellonii po zwycięstwie z Piastem Gliwice. Przed nami runda mistrzowska i mecz z Pogonią.

Gratulujemy pierwszego miejsca w tabeli po części zasadniczej, cieszymy się ze zwycięstwa Jagiellonii 1:0 nad Piastem, ale o wyjeździe do Gliwic trzeba szybko zapomnieć. Teraz przed białostoczanami siedem meczów o wszystko. W każdym z nich Jagiellonia musi być gotowa na jeszcze większą walkę, niż w pojedynku z „piastunkami”.

W Gliwicach żółto-czerwoni pokazali się z przyzwoitej strony. Mieli trochę problemów i przy tym szczęścia, ale piłkarsko przewyższali rywali. Zwycięstwo jest tym bardziej godne uznania, że odniesione bez kluczowych piłkarzy - kontuzjowanych Estończyka Konstantina Vassiljeva, Przemysława Frankowskiego oraz pauzującego za kartki Piotra Tomasika. W Jagiellonii są rezerwy potencjału i wierzymy, że już w sobotnim spotkaniu z Pogonią Szczecin nasz zespół to udowodni.

Teraz jednak każdy mecz będzie inny. Każdy będzie niósł za sobą ogromny ciężar gatunkowy. I tu nie ma spotkań ważnych i ważniejszych. Istotne, aby dobrze zacząć grupę mistrzowską. Pogoń nie jest drużyną, przed którą należy drżeć ze strachu, ale nie można też jej lekceważyć. Wystarczy wspomnieć, że w tym sezonie z „portowcami” nie wygraliśmy. W lidze dwukrotnie padały remisy 0:0. Do tego była jeszcze porażka 1:4 w Pucharze Polski. Wyniki mają swoją wymowę, ale też mogą tylko dodatkowo zmobilizować zawodników Jagi. Chociaż ich nie trzeba specjalnie motywować. Nasi piłkarze wiedzą o co walczą i zdają sobie sprawę, przed jak wielką szansą dzisiaj stoją.

Noty piłkarzy Jagiellonii za mecz z Piastem Gliwice (skala ocen 0-6):

Marian Kelemen - nota 4,5: Tym razem słowacki bramkarz miał dużo pracy. W kilku sytuacjach uratował zespół przed utratą gola.

Ziggy Gordon - 4: Bardzo waleczny i pracowity piłkarz. Odebrał rywalom z Gliwic chęć atakowania jego strefą boiska.

Ivan Runje - 4,5: Chorwat nie mylił się w obronie. Zaliczył świetną asystę przy golu Scheridana.

Guti - 4: Dobrze się ustawiał, czytał grę oraz świetnie uzupełniał z Runje.

Marek Wasiluk - 3,5: Trzymaj się Marek! Wrócił do składu po długiej przerwie. Grał poprawnie. Występ przypłacił ciężką kontuzją. W 82. minucie zmieniony przez Łukasza Burligę.

Dmytro Chomczenowskyj - 4: Potrafił wygrać pojedynek „jeden na jeden”. Miał udział przy bramce dla Jagiellonii.

Jacek Góralski - 4,5: Grał z wielkim poświęceniem, agresją. Nie było dla niego straconych piłek. Co ciekawe nie popełnił ani jednego przewinienia, a sam był czterokrotnie faulowany przez rywali (najwięcej ze wszystkich zawodników na boisku). Doprowadzał do frustracji piłkarzy Piasta.

Rafał Grzyb - 3: Starał się prowadzić grę w środkowej strefie boiska. Miał z tym problemy. W 59. minucie zmieniony przez Arvydasa Novikovasa.

Taras Romańczuk - 3: Miał sporo pracy, ale i sporo problemów w drugiej linii.

Fedor Cernych - 3,5: Wiedział, jak zwieść rywali, ale brakowało mu dokładności.

Cillian Sheridan - 4,5: Irlandczyk strzelił gola na wagę trzech punktów i stanowił stałe zagrożenie dla gliwickiej defensywy.

Arvydas Novikovas - 2,5: Był aktywny, lecz trochę niedokładny.

Łukasz Burliga - niesklasyfikowany: Grał za krótko, aby go oceniać.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.