Nowa Sól: Telefon podpowie, co dzieje się w gimnazjum

Czytaj dalej
Fot. Jakub Nowak
Jakub Nowak

Nowa Sól: Telefon podpowie, co dzieje się w gimnazjum

Jakub Nowak

Jaki jest aktualny plan zajęć? Jaki numer nie będzie dzisiaj pytany? Odpowiedzi takie pytania uczniowie gimnazjum mają w... telefonie.

- Bardzo fajny pomysł! - mówią zgodnie Agnieszka Pałka i Zosia Zakrzewska, uczennice klasy IIId z Gimnazjum nr 1 w Nowej Soli, opowiadając nam o nowej aplikacji udostępnionej niedawno wszystkim uczniom szkoły. Dzięki niej za pomocą telefonu można sprawdzić m.in. plan zajęć, dowiedzieć się o aktualnych zastępstwach, czy o tym, jaki numer z dziennika nie będzie danego dnia pytany. - Często nie ma np. czasu by spojrzeć na tradycyjny plan lekcji, a tu, za pomocą komórki, można to szybko sprawdzić - opowiada Zosia. - Aplikacja jak każda inna na smartfony, na pewno jednak jest przydatna dla uczniów. Można tu znaleźć większość informacji o naszej szkole - mówi nam także ich kolega, Jakub Derda.

„Szkoła na 5”, bo tak nazywa się wspomniany program, który uczniowie Gimnazjum nr 1 mogą pobierać na swoje telefony komórkowe, to dzieło... uczniów nowosolskiego „Elektryka”.

O sprawie pisaliśmy na naszych łamach jeszcze w ubiegłym roku. Maciej Lech i Szymon Matuszewski, uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej, napisali mobilną aplikację, która udostępnia najważniejsze informacje o tym, co dzieje się w szkole. Na początku stosowana była właśnie w „Elektryku”, teraz, zgodnie z zapowiedziami, trafiła na testy do innych placówek.

Kasia Polegaj, Zosia Zakrzewska i Jakub Derda z Gimnazjum nr 1 od czwartku testują nową aplikację.
Jakub Nowak Kasia Polegaj, Zosia Zakrzewska i Jakub Derda z Gimnazjum nr 1 od czwartku testują nową aplikację.

- Program udostępniony jest naszym uczniom od ubiegłego czwartku - przyznaje Paweł Juckiewicz, dyrektor Gimnazjum nr 1. Jak opowiada „mobilne gimnazjum” to ciekawe rozwiązanie dla młodych ludzi, którzy podstawowe informacje „z życia szkoły” mogą mieć w swojej komórce. Aplikacja została napisana na platformę Android. Warto podkreślić, że był to pierwszy taki program, stworzony przez samych uczniów. - Nasza młodzież ma dziś dostęp do podobnego internetowego narzędzia jakim jest Librus, tam jednak trzeba się specjalnie logować. A przypadku wspomnianej aplikacji, wszystkie jest pod ręką, „z automatu” można uzyskać dostęp do planu lekcji, sprawdzić zastępstwa, ogłoszenia szkolne czy szczęśliwy numerek - wylicza P. Juckiewicz. - Wszystko działa na bazie programu uczniów z „Elektryka”, po naszej stronie jest jedynie wyznaczenie kogoś, kto będzie wrzucał wspomniane informacje - zaznacza dyrektor gimnazjum.

Uczniowie, którzy zapoznają się z nowym programem już dziś podpowiadają, jakie można stworzyć „ulepszenia”.

- Fajnie by było, żeby w programie mieć np. mieć dostęp do testów, które mogą nas przygotować do nauki - opowiada na koniec Z. Zakrzewska. Przypomnijmy: zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, docelowo wspomniany program mają przetestować wszystkie nowosolskie gimnazja.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.