Nowotwory skóry - ruszą bezpłatne badania. Zespół specjalistów z Rzeszowa przeszkoli lekarzy rodzinnych z trzech województw

Czytaj dalej
Fot. Agata Flak
Agata Flak

Nowotwory skóry - ruszą bezpłatne badania. Zespół specjalistów z Rzeszowa przeszkoli lekarzy rodzinnych z trzech województw

Agata Flak

Rozmowa z prof. dr hab. Adamem Reichem, specjalistą dermatologii - wenerologii w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie.

Klinika Dermatologii w szpitalu przy ul. Szopena w Rzeszowie zgłosiła swój udział do ogólnopolskiego programu profilaktyki nowotworów skóry. Co to za akcja?

Głównym celem programu jest zwiększenie świadomości wśród lekarzy rodzinnych oraz pacjentów na temat zapobiegania nowotworom skóry i metod samobadania znamion. Zespół specjalistów z Rzeszowa będzie kształcił lekarzy POZ po to, aby pacjentów ze znamionami barwnikowymi, którzy wymagają pogłębienia diagnostyki dermatoskopowej, jak najszybciej kierowali do specjalistów dermatologii. Chcemy także edukować pacjentów, aby zaczęli zwracać uwagę na znamiona barwnikowe i poddali się badaniu. W ramach projektu planujemy zakupić wart około 80 tysięcy złotych wideodermatoskop i za darmo badać pacjentów.

W dalszej części rozmowy:

 • Kto będzie mógł wziąć udział w bezpłatnych badaniach
 • Kiedy ruszy program i czy obejmie tylko nasze województwo
Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Agata Flak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.