Izabela Krzewska

Nowy system wydłużył kolejki. Lepiej przeczekać

Nowy system wydłużył kolejki. Lepiej przeczekać Fot. Archiwum
Izabela Krzewska

Rejestracja pojazdów używanych, wcześniej zarejestrowanych w Polsce, dodawanie nowych pozycji w dowodach rejestracyjnych, takich jak: hak holowniczy, instalacja gazowa lub dopisanie współwłaściciela pojazdu - to problemy, z jakimi boryka się Urząd Miejski w Suwałkach w związku z uruchomieniem systemu CEPiK 2.0.

Nowy Centralny System Ewidencji Pojazdów i Kierowców działa od poniedziałku. Jak widać, działa różnie. Na szczęście nie ma problemów z rejestracją pojazdów sprowadzonych z zagranicy i nowych.

- Pomimo błędów w systemie, pracownicy wydziału komunikacji starają się pomagać interesantom lub umawiają się z nimi na późniejsze terminy - mówi Kamil Sznel z UM w Suwałkach. Urząd na bieżąco zgłasza wszystkie problemy do Ministerstwa Cyfryzacji, odpowiedzialnego za wprowadzenie nowego systemu.

Pozostało jeszcze 39% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.