Obrazy z Zambrowa wiszą w domu Roberta Lewandowskiego

Czytaj dalej
Fot. archiwum Macieja Cekało
Joanna Bajkiewicz

Obrazy z Zambrowa wiszą w domu Roberta Lewandowskiego

Joanna Bajkiewicz

Choć pasję do malowania odkrył niespełna 4 lata temu, jego obrazy wiszą już w domach zarówno polskich, jak i zagranicznych celebrytów. Na instargramowy profil 26-letniego Macieja Cekało z Zambrowa codziennie wchodzą tysiące osób, by zobaczyć, co nowego wyszło spod jego pędzla. A on skromnie mówi: Nie uważam, bym miał talent.

Maciek nigdy wcześniej nie miał styczności ze sztuką. Wychowywał się na zambrowskim blokowisku i robił to, co większość chłopaków - grał w piłkę, trochę interesował się muzyką.

Saksofon go wciągnął

- Ale pewnego dnia, jako nastolatek, zobaczyłem w internecie osobę grającą na saksofonie i strasznie mnie to zafascynowało - wspomina. - To był mój pierwszy kontakt ze sztuką przez duże „Sz“. Od razu zapisałem się na naukę gry na saksofonie do Krzysztofa Witkowskiego w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. W. Lutosławskiego w Zambrowie - wspomina Maciek. - Saksofon mnie wciągnął, więc kontynuowałem naukę w szkole drugiego stopnia w Łomży. Muzyce poświęcałem każdą wolną chwilę, a saksofon stał się moją obsesją.

Z dalszej części artykułu dowiesz się m. in.

 • Kogo namalował Maciej Cekało
 • Jakie plany ma artysta
Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Joanna Bajkiewicz

"Dziennikarstwo to coś więcej niż zawód, to sposób patrzenia na świat". Nie mam ograniczeń. Piszę o wszystkim, co dotyczy regionu: od historii ludzi z pasją, przygód na końcu świata, konfliktów sąsiedzkich, po inwestycje, relacjonowanie procesów sądowych, wypadki czy politykę. Kieruję Oddziałem Gazety Współczesnej w Łomży, ale zajmuję się nie tylko tym, co dzieje się w powiecie łomżyńskim, ale i zambrowskim, kolneńskim oraz grajewskim.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.