Od czerwca małe podlaskie firmy mogą walczyć o bony na innowacje

Czytaj dalej
Fot. Źródło: Fot. Wrota Podlasia
Andrzej Matys

Od czerwca małe podlaskie firmy mogą walczyć o bony na innowacje

Andrzej Matys

Od czerwca podlaskie mikro, małe i średnie firmy mogą się starać w o pieniądze na badania nad nowymi produktami czy rozwiązaniami, by podnieść swoją konkurencyjność. Projektu „Grant na badania i rozwój” będzie organizowała Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego w Białymstoku. Otrzymała na ten cel dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego - 10 mln zł.

Symboliczny czek na tę sumę przekazał w piątek prezesowi PFRR Andrzejowi Parafiniukowi marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki. - To pieniądze z Unii Europejskiej, z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020 - mówił marszałek i dodaje, że trafią one do przedsiębiorców, a ci wykorzystają je na badania, które będą służyć rozwojowi firm i regionu.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Andrzej Matys

Dziennikarz od ponad trzydziestu lat (niewiarygodne, a jednak). Prowadzę Strefę Biznesu, która dotyczy tematyki gospodarczej, ze szczególnym uwzględnieniem regionalnego biznesu i przedsiębiorstw. Nie unikam też publicystyki na tematy społeczno-gospodarcze. Zawsze pamiętam, że głupota to wielki dar boży, więc nie należy go nadużywać.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.