Joanna Bajkiewicz

Od setek lat Matka Boża Pięknej Miłości czuwa nad wiernymi

- Do Matki Bożej Pięknej Miłości najczęściej są wznoszone modlitwy o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Boskiej - mówi ks. kan. Marian Mieczkowski Fot. Joanna Bajkiewicz - Do Matki Bożej Pięknej Miłości najczęściej są wznoszone modlitwy o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Boskiej - mówi ks. kan. Marian Mieczkowski
Joanna Bajkiewicz

Wzniesiony w XVI wieku kościół pw. św. Michała Archanioła jest najstarszą budowlą w Łomży i jednym z najstarszych obiektów tego typu w północno-wschodniej Polsce. To tu nad wiernymi czuwa Matka Boska Łomżyńska, nazwana później Matką Boską Katedralną, a od niemalże trzydziestu lat - Matką Bożą Pięknej Miłości.

Każdego dnia dziesiątki ludzi zachodzą do sanktuarium, by w ciszy pomodlić się. Idą najpierw klęknąć do kaplicy, w której znajduje się obraz Matki Bożej Pięknej Miłości, a potem przed Najświętszy Sakrament.

- Istnieje przekonanie opieki Maryi nad ludem. To, czego się nie wyprosi bezpośrednio u Pana Jezusa, to za wstawiennictwem jego Matki można wybłagać - mówi ks.

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Bajkiewicz

"Dziennikarstwo to coś więcej niż zawód, to sposób patrzenia na świat". Nie mam ograniczeń. Piszę o wszystkim, co dotyczy regionu: od historii ludzi z pasją, przygód na końcu świata, konfliktów sąsiedzkich, po inwestycje, relacjonowanie procesów sądowych, wypadki czy politykę. Kieruję Oddziałem Gazety Współczesnej w Łomży, ale zajmuję się nie tylko tym, co dzieje się w powiecie łomżyńskim, ale i zambrowskim, kolneńskim oraz grajewskim.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.