Od starosty do skazańca. Marek Ł. dostał wyrok za korupcję wyborczą

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Izabela Krzewska

Od starosty do skazańca. Marek Ł. dostał wyrok za korupcję wyborczą

Izabela Krzewska

50 złotych, 100 złotych lub butelka wódki - takie były stawki za głos na Marka Ł., który walczył o fotel wójta gm. Boćki.

50 złotych, 100 złotych lub butelka wódki - takie były stawki za głos na Marka Ł., który walczył o fotel wójta gm. Boćki. Według sądu. Stawka, jaką były starosta bielski zapłacił za zwiększenie swoich szans w walce o mandat, okazała się jednak znacznie wyższa. To dobre imię i koniec kariery w samorządzie. Z listy najważniejszych osób w woj. podlaskim trafi do rejestru osób karanych. W czwartek usłyszał prawomocny wyrok. Za korupcję wyborczą.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.