Ojciec walczył o niepodległość Polski, a matka i ciotki uczyły patriotyzmu

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Ojciec walczył o niepodległość Polski, a matka i ciotki uczyły patriotyzmu

Jarosław Miłkowski

- Cieszmy się, że mamy niepodległość - mówi Zdzisław Urbanowski, nasz Czytelnik. Jego ojciec 100 lat temu walczył o niepodległość w Legionach Piłsudskiego.

Wnaszej rodzinie niepodległość była na pierwszym planie. Tak jak patriotyzm. Dla mnie niepodległość to punkt honoru. Ja sobie nie wyobrażam, by za nią nie walczyć. Bym ja za nią nie walczył. Tak też myślał mój ojciec. Gdyby nie to, nie poszedłby do wojska. Mój ojciec już jako 18-latek poszedł do Legionów Piłsudskiego. I też walczył o niepodległość – zaczyna opowieść Zdzisław Urbanowski, nasz 87-letni Czytelnik z gorzowskiego Manhattanu. Przedstawia nam historię swojej rodziny. Jest niezwykle ciekawa…

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.