Okręgowy puchar okazją dla zmienników

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kapica
Adam Muśko

Okręgowy puchar okazją dla zmienników

Adam Muśko

Dziś zostanie rozegranych większość spotkań 1/16 okręgowego Pucharu Polski.

Od tego szczebla rozgrywek do rywalizacji przystąpią zespoły z IV ligi i trójka podlaskich trzecioligowców. Wśród tych ostatnich jest ŁKS 1926 Łomża, który zdobywał to trofeum w ostatnich trzech sezonach. Dziś łomżanie zagrają w Kolnie z czwartoligowym Orłem. Teoretycznie ŁKS, który wygrał trzy ostatnie mecze w lidze, nie powinien mieć większych problemów z awansem.

- Każdy mecz jest inny i tacy słabsi rywale bardzo spinają się na tych, którzy są w wyższej lidze - przestrzega Krzysztof Ogrodziński, trener ŁKS - Planuję na mecz pucharowy trochę zmian w składzie, jak chociażby w bramce. Ale oczywiście zagramy o zwycięstwo. Nawet ci piłkarze, którzy mniej grają w lidze muszą pokazać, że są lepsi od niżej notowanych przeciwników. Ale też nie ukrywam, że ważniejsze będzie dla nas sobotnie, wyjazdowe spotkanie ligowe z Polonią Warszawa.

Zmiany w składzie na mecz pucharowy zapowiada także Mirosław Dymek, trener trzecioligowej Olimpii Zambrów. Zambrowianie zagrają z aktualnie czwartym zespołem w tabeli klasy okręgowej - KS Śniadowo.

Z kolei dla trzecioligowego Tura Bielsk Podlaski starcie pucharowe będzie dobrą okazją na poprawienie humoru po pięciu kolejnych przegranych ligowych. Rywalem Tura będzie przedostatni w IV lidze MKS Mielnik.

- Co prawda żyjemy następnym meczem ligowym z Victorią Sulejówek, ale w pucharze chcemy zajść jak najdalej. Mamy silną kadrę i nie będziemy szukać zmienników. Każdy taki mecz to świetny sprawdzian przed ligą - twierdzi Paweł Bierżyn, trener Tura.

Na tym szczeblu zmagań pucharowych jest także drugi zespół Tura. Rezerwy bielszczan (A klasa) w Pilikach podejmą czwartoligową Spartę Szepietowo.

Natomiast lider IV ligi Ruch Wysokie Mazowieckie zmierzy się z ostatnim zespołem w tabeli klasy okręgowej Orlętami Czyżew.

Program 1/16 finału

Dziś , godz. 16: KS Śniadowo - Olimpia Zambrów, Krypnianka Krypno - Wissa Szczuczyn, MKS Mielnik - Tur Bielsk Podlaski, Żubr Drohiczyn - Cresovia Siemiatycze, Orlęta Czyżew - Ruch Wysokie Mazowieckie, Polonia Raczki - Dąb Dąbrowa Białostocka, Czarni Czarna Białostocka - Biebrza Goniądz, Wigry II Suwałki - Sparta Augustów, Orzeł Kolno - ŁKS 1926 Łomża, godz. 18.30: Narew Choroszcz - Promień Mońki,godz. 19: Piast Białystok - Magnat Juchnowiec

Jutro, godz. 16.30: Tur II Bielsk Podlaski - Sparta Szepietowo w Pilikach, godz. 19: LZS Narewka -KS Michałowo.

Mecze przeniesione na 20 września: Korona Dobrzyniewo - Warmia Grajewo (godz. 16), Sokół Sokółka - KS Wasilków (16), Hetman Białystok - Pogoń Łapy (17.30).

Adam Muśko

Od początku pracy w mediach lokalnych zajmowałem się tematyką sportową. Z Gazetą Współczesną i Kurierem Porannym jestem związany od 2016 roku. Natomiast od 2021 roku w obu tych tytułach pracuję jako dziennikarz online. Moim zadaniem jest jak najszybsze dostarczenie czytelnikom rzetelnych, zweryfikowanych informacji o regionie.   

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.