Adam Muśko

Olimpia ma rywala o podobnych kłopotach. Może tym razem uda się wygrać

Olimpia (na niebiesko) głównie bramki traci po indywidualnych błędach Fot. Paweł Lisiecki Olimpia (na niebiesko) głównie bramki traci po indywidualnych błędach
Adam Muśko

Olimpia Zambrów w sobotę (godz. 17) podejmie Stal Stalową Wolę. Obie drużyny na wiosnę jeszcze nie wygrały.

Tomasz Kulawik w zambrowskim klubie pracuje już ponad miesiąc. Jak na razie oblicza drużyny nie zmienił. Olimpia w dalszym ciągu przegrywa i obsuwa się w tabeli coraz niżej.

- Nie możemy przełamać się w ofensywie. Drużyna nie strzela bramek w dobrych sytuacjach - twierdzi Kulawik. - Ale co jest optymistyczne ja widzę poprawę na treningach. Zawodnicy pewnych zachowań na boisku uczą się praktycznie od podstaw i to musi niestety potrwać. Jestem przekonany, że w końcu kiedyś przełamanie nastąpi. Oczywiście w obronie także nie jest najlepiej, bo tracimy gole. Ale są to gole po błędach indywidualnych. Rywale nie stwarzają sobie okazji po składnych, przemyślanych akcjach.

Nie najlepszą passę ma także Stal, która po przerwie zimowej jeszcze także nie wygrała.

- O Stali wiemy dużo, analizowaliśmy ich wyniki i grę - mówi Kulawik. - Oni także popełniają błędy w obronie. Także będzie to spotkanie drużyn, które w defensywie nie spisują się najlepiej. Kto tych błędów popełni mniej ten wygra.

W Olimpii nie będzie mógł zagrać pauzujący za kartki Błażej Cyfert. Nie wiadomo, czy do dyspozycji trenera będzie zmagający się z niegroźnym urazem Rafał Włodarczyk.

Adam Muśko

Po kilkunastu latach pisania sport w Białymstoku i województwie podlaskim nie ma dla mnie tajemnic. Najbardziej interesuję się piłką nożną, koszykówką i lekkoatletyką. Często można mnie spotkać na wydarzeniach sportowych i to nie tylko tych najważniejszych. Lubię obserwować i opisywać zmagania w sportach niszowych, czy ekstremalnych. Interesuję się także historią Igrzysk Olimpijskich, czytam biografie znanych sportowców.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.wspolczesna.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.