Olimpia Zambrów będzie budowana od początku

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Zgiet
Adam Muśko

Olimpia Zambrów będzie budowana od początku

Adam Muśko

W kadrze Olimpii Zambrów zostanie najprawdopodobniej pięciu zawodników z ostatniego sezonu.

Zambrowski zespół w tabeli II ligi zajął przedostatnie miejsce, które oznacza spadek. Zaraz po ostatnim spotkaniu z Wartą Poznań trener Tomasz Kulawik ogłosił, że odchodzi z klubu. To był czwarty szkoleniowiec, który prowadził Olimpię w niedawno zakończonym sezonie.

- Miałem za zadanie utrzymanie drużyny i niestety nie udało się - mówił Kulawik. - Moja umowa z klubem wygasa i odchodzę.

Z Olimpią żegna się także większość piłkarzy. Z kadry z ostatniego sezonu zostanie najprawdopodobniej tylko pięciu zawodników. Między innymi dalej w Olimpii będą grali piłkarze od lat związani z tym klubem i najbardziej doświadczeni: Piotr Czapliński, Łukasz Grzybowski, Michał Kuczałek i Mateusz Jastrzębski. Zostać powinien także Karol Buzun, który jest wychowankiem Jagiellonii.

- Być może jeszcze z tych zawodników, którzy grali u nas także ktoś zostanie. Nie wiadomo co z naszym wychowankiem bramkarzem Marcinem Kapicą, który wybiera się na studia - opowiada Zbigniew Stańczyk, dyrektor Olimpii, który także pełnił rolę kierownika drużyny. - Mamy sześciu piłkarzy, którzy nie są z naszego regionu i w dalszym ciągu są naszymi zawodnikami. Ich ewentualne nowe kluby musiałyby zapłacić ekwiwalent. Wiemy na pewno, że nasz najlepszy strzelec w ostatnim sezonie Fabian Piasecki wraca do Górnika Zabrze, skąd był wypożyczony. Być może nowy trener będzie chciał zostawić kogoś, a być może będzie także chciał ściągać piłkarzy spoza regionu. Ale właśnie jeszcze nie mamy trenera, a od tego wszystko jest uzależnione. Nowy szkoleniowiec miał być znany już w poprzednim tygodniu, ale niestety to wszystko jeszcze się przedłuża. Rozmawialiśmy między innymi z trenerem z IV ligi, ale odmówił nam i szukamy dalej.

W Olimpii chcą postawić już na sprawdzone wzorce i powierzyć drużynę trenerowi z regionu. W 2013 roku gdy Olimpia wywalczyła awans do II ligi trenerem był Krzysztof Zalewski, a skład był oparty na piłkarzach z województwa podlaskiego.

- Teraz właśnie także chcemy zbudować zespół podobnie jak w 2013 roku, gdy opieraliśmy się na piłkarzach z regionu - twierdzi Stańczyk. - W kolejnych sezonach już tych zawodników w naszej ekipie było mniej, bo praktycznie nie było skąd ich brać. Na przykład juniorów z rocznika 1996 i 97 w Jagiellonii było niewielu. Teraz z rocznika 1998 jest już więcej i będziemy próbowali właśnie kilku sprowadzić do nas. Ponadto będziemy rozmawiali z piłkarzami, którzy wcześniej u nas grali jak Michał Hryszko, Mateusz Butkiewicz, Łukasz Piłatowski. To oczywiście wszystko będzie zależało od nowego trenera. On przedstawi nam swoją wizję i wtedy zobaczymy.

W Olimpii na pewno nie ma planu, aby od razu walczyć o awans. Klub ma za sobą trudny rok. Latem, gdy drużynę przejęła spółka z Warszawy, były kłopoty organizacyjne i finansowe.

- Na pewno III liga jest teraz dużo mocniejsza niż w okresie gdy my wywalczyliśmy awans - mówi Stańczyk. - Doszły kluby z Warszawy, z województwa łódzkiego. Celem na najbliższy sezon jest gra w środku tabeli. Finansowo w klubie nie jest źle. Zabezpieczenie na III ligę mamy.

Wstępnie start przygotowań do nowego sezonu zaplanowano na 27 czerwca.

Adam Muśko

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.wspolczesna.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.