LB

Opaska może uratować seniorowi życie - w Łodzi jest ich do rozdania dwa tysiące

Opaska może uratować seniorowi życie - w Łodzi jest ich do rozdania dwa tysiące Fot. Materiały prasowe
LB

Trwa nabór do programu adresowanego do Łodzian. Mogą z niego skorzystać osoby, które nie są w pełni samodzielne.

Wyglądająca jak zegarek na rękę opaska pozwala po naciśnięciu jednego przycisku zdalnie zaalarmować specjalistyczne centrum ratunkowe w razie zagrożenia życia. Posiada ona również funkcję detektora upadku - wysyła sygnał do centrum opieki, gdy np. senior przewróci się. Zaś specjalistyczne centrum ratunkowe będzie mogło „zadzwonić” na opaskę do seniora i ewentualnie porozmawiać z wzywającym pomocy.

Wczoraj opaski odebrało 11 seniorek i seniorów, a w najbliższym czasie zostanie w nie zaopatrzonych 2.000 łodzian - osób starszych oraz nie w pełni samodzielnych.

Poza wspomnianą możliwością powiadamiania centrum ratunkowego opaski mają funkcję pomiaru tętna i temperatury ciała. Wyposażone są też w GPS, co staje się szczególnie ważne, gdy ich użytkownikami będą osoby z zaburzeniami pamięci.

Nabór do programu „opaskowego” prowadzi oddział do spraw polityki senioralnej Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łodzi (ul. Zachodnia 47, tel. 42 638-47-30). Projekt jest realizowany przez łódzką firmę HRP Care i miasto. Potrwa do września 2020 r. i będzie kosztował 5 mln zł.

LB

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.