OPS gotowy na 500+

Czytaj dalej
Fot. Marcin Oliva Soto
Janina [email protected]

OPS gotowy na 500+

Janina [email protected]

W gminie Tuchola jest ponad 1 tys. 200 dzieci, na które rodzice mogą otrzymać finansowe wsparcie z budżetu państwa.

Wdrożenie programu, będzie nadzorował zastępca Tomasz Stybaniewicz. - Zasiłki będą wypłacane w Ośrodku Pomocy Społecznej - informuje burmistrz Tadeusz Kowalski. - Uważamy, że najodpowiedniejszą instytucją do tego typu zadań. Mój zastępca będzie raz na tydzień kontaktował się z pracownikami, a w razie potrzeby spotykał z dyrektorką OPS.

W gminie Tuchola przygotowują się, tak jak w całej Polsce i nie brakuje pytań i wątpliwości. Od 1 kwietnia będzie można składać wnioski o świadczenie z rządowego programu „Rodzina 500+“. W gminie Tuchola trwają intensywne przygotowania, aby przyjmowanie wniosków i wypłata pieniędzy odbywały się sprawnie.

- Nasz Ośrodek Pomocy Społecznej zadbał już o specjalistyczne szkolenia dla pracowników. Wszystko po to, by mieszkańcy naszej gminy, którym przysługuje ta pomoc, mogli złożyć wniosek bez zbędnych uciążliwości - podkreśla Kowalski. - Mamy nadzieję, że wszystko ruszy bez zgrzytów.

W gminie Tuchola jest ponad 1 tys. 200 do 1 tys.500 dzieci, na które rodzice mogą otrzymać finansowe wsparcie z budżetu państwa. - Projekt wystartuje, to dokładnie oszacujemy - dodaje burmistrz. - Jesteśmy gotowi i jeśli nie będzie jakichś niespodzianek z góry, to przyjmowanie wniosków i wypłaty powinny iść bez zakłóceń.

- U nas przyjmowaniem wniosków będzie zajmował się dział świadczeń rodzinnych - informuje Bartosz Zwierzyński z OPS. - Pewnie będą kolejki przy przyjmowaniu wniosków, bo przy takiej liczbie osób będzie to nieuniknione, ale jesteśmy dobrej myśli. Szkolenie było, podręcznik i ustawy są nam znane, czekamy na druki.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.