Osiedle Wolne Miasto w Gdańsku

Czytaj dalej
Materiał partnera

Osiedle Wolne Miasto w Gdańsku

Materiał partnera

Wolne Miasto to przyjazna, pełna zieleni inwestycja, która powstaje w Gdańsku przy ulicy Cedrowej. Wyróżniają ją duża ilość zachowanej, dojrzałej roślinności i zróżnicowana forma terenu, w którą wpisana jest niska, prosta zabudowa. Obecnie z zaprojektowanych ośmiu budynków, gotowe są już dwa.

W maju 2016 roku deweloper ECO-Classic rozpoczął budowę trzeciego etapu osiedla. Jego oddanie zaplanowane jest na I kwartał 2018 roku. W budynku są 184 lokale - od ok. 30 mkw. kameralnych kawalerek i mieszkań 2-pokojowych, po przestronne mieszkania 3-4 pokojowe, liczące do 99 mkw.

Mieszkania w Wolnym Mieście zostały zaprojektowane w taki sposób, by spełniały oczekiwania zarówno osób wchodzących w dorosłe życie, oczekujących przestrzeni, rodzin z małymi lub dorastającymi dziećmi, jak i poszukujących wygody dojrzałych klientów. Atrakcyjne metraże i funkcjonalne układy mieszkań przyciągają także uwagę inwestorów, zainteresowanych zakupami pod wynajem.

Wszystkie mieszkania mają ponadstandardową wysokość 2,70 m oraz balkony, loggie lub, nawet ponad 40-metrowe, ogródki.
W IV kwartale 2018r. oddany będzie IV etap inwestycji ze 195 mieszkaniami.

Na parterach, wzdłuż alei głównej powstał ciąg lokali komercyjnych. Ich usytuowanie i elastyczność w łączeniu modułów powodują, że świetnie sprawdzą się one w roli punktów usługowych, salonów urody, gabinetów lekarskich, wyspecjalizowanych sklepików czy przytulnych kafejek.

Osiedle Wolne Miasto w Gdańsku

Wolne Miasto zaprojektowane zostało na kształt tradycyjnego, malowniczo położonego i pełnego zieleni miasteczka. Deweloper zadbał, by jak największą ilość zastanego krajobrazu z łagodnymi pagórkami, łąkami oraz starym sadem, ocalić i wkomponować w inwestycję z jej niewysokimi, inspirowanymi barwami natury budynkami.

Poruszanie się po osiedlu jest łatwe, dzięki czytelnemu układowi wewnętrznych uliczek, łączących się z reprezentacyjną główną aleją oraz wyeliminowaniu barier architektonicznych.

Trzy i czteropiętrowe kwartały mieszkalne, usytuowane prostopadle do głównej alei, kształtem przypominają literę U. Wewnątrz każdego z kwartałów będą nawiązujące do stylu ogrodów angielskich, wewnętrzne dziedzińce- ciche, przytulne przestrzenie z alejkami, ławeczkami i placykami zabaw dla dzieci, wypełnione zielenią drzew, krzewów oraz ozdobnych traw i ziół.

Na parterach budynków mieszkalnych, wzdłuż głównej promenady działać będą punkty usługowe i handlowe. Centralnym punktem inwestycji jest Plac Fontanny, a na nim niezwykła i zaskakująca rzeźba- fontanna z brązu, przedstawiająca trzy konie.

Wolne Miasto to osiedle, które uosabia symbiotyczne połączenie funkcji mieszkalnych z urodą naturalnego krajobrazu. Otoczone dojrzałą zielenią drzew i krzewów, z własnym sadem, parkiem i oczkiem wodnym, jest idealnym miejscem dla osób, które jednocześnie chcą korzystać z wygód życia w mieście oraz cieszyć się bliskim kontaktem z przyrodą.

Osiedle Wolne Miasto w Gdańsku

Wolne Miasto to nie tylko osiedle bogate w dojrzałą roślinność. To też miejsce unikalne w uwagi na różnorodność i mnogość gatunków ptaków występujących na jego terenie. W Wolnym Mieście żyje ponad 100 gatunków ptaków! Wiele z nich jest chroniona i nie występuje nigdzie indziej. Dlatego w trosce o zachowanie tego biologicznego dziedzictwa ECO-Classic zdecydowała się na współpracę ze Stowarzyszeniem Ptaki Polskie. Efektem tego współdziałania jest projekt zakładania budek lęgowych dla ptaków oraz organizowania warsztatów edukacyjnych dla dzieci. Znaczącą rolę ptaków i ich związek z osiedlem podkreślono także przy nadawaniu nazw wejściom do budynków. Każde wejście do bloku ma swojego ptasiego patrona, a obrazy ptaków ozdabiają korytarze budynków.

Wolne Miasto to osiedle budowane w oparciu o ideę „złotego środka”. Umiejętne połączenie innowacyjności, funkcjonalności i przemyślanych rozwiązań są zaletami inwestycji.

Dane projektu:

Osiedle Wolne Miasto w Gdańsku
www.wolnemiasto.pl
Materiał partnera

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.