Padłeś ofiarą przestępstwa? Biją Cię w rodzinie? Skorzystaj z darmowej porady

Czytaj dalej
Fot. pixabay.com
Jarosław Miłkowski

Padłeś ofiarą przestępstwa? Biją Cię w rodzinie? Skorzystaj z darmowej porady

Jarosław Miłkowski

W najbliższy poniedziałek, 22 lutego rozpoczyna się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Gdzie można liczyć na pomoc?

- Takie spotkania są po to, by przypomnieć, że można zgłaszać się po pomoc. Nie tylko przez kilka dni, ale przez cały rok. Ten tydzień jest dobrą okazją, by osoba, której dzieje się krzywda, mogła zrobić pierwszy krok, by rozwiązać swój problem. W poprzednich latach najczęściej korzystały z tych spotkań osoby, które doświadczają przemocy domowej - mówi Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w całej Polsce trwać będzie od najbliższego poniedziałku do soboty (po raz pierwszy miał on miejsce w 2000 r., związany jest z międzynarodowym dniem ofiar przestępstw). Gdzie będzie można porozmawiać z fachowcami (m.in. z policjantami, prokuratorami)?

Gorzów Wlkp.

Międzyrzecz

Słubice

Strzelce Krajeńskie

Sulęcin

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.