Parę razy otarł się o śmierć. Teraz pomaga Polakom w Australii

Czytaj dalej
Fot. Magdalena Siemińska
Magdalena Siemińska

Parę razy otarł się o śmierć. Teraz pomaga Polakom w Australii

Magdalena Siemińska

Po oceanach i morzach pływał przez dziesięć lat, przeżył trzy wielkie sztormy. Ostatecznie wyjechał do Australii, gdzie założył Dom Polski. Tam też poznał swoją żonę i osiadł na stałe. Niedawno pochodzący z Rutki-Tartak 76-letni Piotr Bujnowski odwiedził rodzinne strony.

Dom opuścił wcześnie, gdy miał 16 lat. Od matki dostał na drogę pół bochenka chleba i kawałek słoniny. - Skradziono mi te skarby - wspomina dzisiaj Piotr Bujnowski. - Ale jakoś dałem sobie radę.

Z Rutki-Tartak wyjechał za pracą, na budowę, do Gdyni. Tam spotkał kolegę w gabardynowym płaszczu. - Ten płaszcz stał się moim marzeniem i życiowym celem - opowiada.

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Magdalena Siemińska

Jestem dziennikarką tworzącą materiały o tematyce społecznej, kulturalnej, ale również politycznej. W czasie trwania mojej przygody z dziennikarstwem spotkałam się już wielokrotnie z problemami ludzi, które wcześniej, wydawałoby się, że bez wyjścia ostatecznie udało się rozwiązać. Swoją pracę określam jako przygodę i misję, a do każdego problemu naszych Czytelników staram się podchodzić w taki sposób w jaki chciałabym, aby podchodzono do mnie. Nie boję się pisania o sprawach trudnych, a wręcz przeciwnie te jeszcze bardziej mnie angażują. W publikowanych przeze mnie artykułach piszę także o wydarzeniach kulturalnych zarówno tych większych jak i mniejszych, staram się w nich uczestniczyć, a za pomocą przygotowywanej przeze mnie fotorelacji przekazać naszym Czytelnikom klimat każdego z wydarzeń.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.