Paweł Wierzbicki został zawodowym pięściarzem

Czytaj dalej
Fot. Polska Press
Paweł Trochim

Paweł Wierzbicki został zawodowym pięściarzem

Paweł Trochim

20 maja zobaczymy pierwszą walkę na zawodowym ringu. Paweł podpisał zawodowy kontrakt z Sferis Knockout Promotions.

Swoją osobą Paweł Wierzbicki przeszedł do historii. Podczas kariery amatorskiej wywalczył tytuł wicemistrza świata juniorów, czyli powtórzył wyczyn Andrzeja Gołoty, został pod rząd trzykrotnym mistrzem Polski seniorów w boksie. Natomiast 20 maja nastąpi przełom w jego karierze. Po raz pierwszy młody sokółczanin stoczy walkę zawodową.

-Nasza decyzja była przemyślana, od dłuższego czasu borykaliśmy się już z tymi myślami, że czas spróbować sił w boksie zawodowym. Podjęliśmy ją wspólnie razem z Pawłem. Promotorem jest Andrzej Wasilewski, a grupą zawodową Sferis Knockout Promotions. Ja zostałem menadżerem i trenerem Pawła. Umowa została podpisana u notariusza, chyba jest to jedna z nielicznych umów, gdzie dalej szkoleniowcem pozostaje ten sam trener. Poza tym Paweł innej opcji nie brał pod uwagę, nie chciał zostawać z innym trenerem. Oczywiście będzie z nami współpracował również Fiodor Łapin, myślę, że możemy razem osiągnąć bardzo wiele. Choć nie zapominajmy, że to boks zawodowy, a w tym przypadku waga ciężka to już nie żarty - wyjaśnia Tomasz Potapczyk, trener UKS Boxing Sokółka.

Od zawsze marzeniem Pawła Wierzbickiego było zdobycie medalu olimpijskiego, jednak w tym przypadku jego przejście na zawodowstwo nie przekreśla szans walki o medale na olimpiadzie.

- Umowę, którą podpisaliśmy bardzo długo analizowaliśmy. Wiedziałem, co podpisujemy i jest zawarty w niej punkt, który mówi o tym, że możemy uczestniczyć w boksie olimpijskim, dlatego nie rezygnujemy z tego - dodaje szkoleniowiec Pawła Wierzbickiego.

Debiut naszego zawodnika już 20 maja podczas gali w Poznaniu. Walką wieczoru będzie pojedynek Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka o pretendenta do tytułu mistrza świata. Przeciwnikiem Pawła będzie zawodnik z Rosji.

- Pierwotnie mieliśmy walczyć z 23-letnim pięściarzem z Ukrainy, jednak on się rozchorował i musiało dojść do zmiany. Paweł będzie walczył z doświadczonym Rosjaninem, który na swoim koncie ma już stoczonych 9 pojedynków. Obieramy już taktykę, został jeszcze tydzień przygotowań. W środę natomiast mamy trening medialny. Walka zakontraktowana jest na 6 rund - mówi Tomasz Potapczyk.

Kontrakt z grupą Andrzeja Wasilewskiego zakłada, że nasz zawodnik stoczy w ciągu roku 4 walki. Zatem do końca 2017 roku Pawła Wierzbickiego w ringu powinniśmy zobaczyć jeszcze 3 razy. Prawdopodobnie kolejna jego walka będzie w lipcu. W związku z przejściem sokółczanina na boks profesjonalny, Paweł musiał zrezygnować z walk w bundeslidze.

- To wszystko zależy jak Pawła organizm zareaguje, mam nadzieję, że wszystko będzie zgodnie z planem. Ciekawostką jest, że w walce olimpijskiej w Poznaniu zobaczymy również Andrzeja Szkutę, który stoczy towarzyski pojedynek z olimpijczykiem Igorem Jakubowskim. Zapraszamy wszystkich przed telewizory, aby dopingować naszych pięściarzy. - kończy Tomasz Potapczyk.

Gratulujemy dla Pawła tej ogromnej zmiany, jaka zajdzie w jego karierze. Miejmy nadzieję, że pierwsza walka zakończy się zwycięstwem, a kolejnymi walkami dojdzie na szczyt bokserskiej kariery i za kilka lat zobaczmy sokółczanina w starciu o pas mistrza świata. Paweł już pokazał, że może pójść w ślady Andrzeja Gołoty.

Paweł Trochim

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.