Pechowa trasa niepodległości. Znów poślizg. Znów pół roku!

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Marta Gawina

Pechowa trasa niepodległości. Znów poślizg. Znów pół roku!

Marta Gawina

Na grudniowy termin nie ma już szans. Teraz mowa jest o czerwcu przyszłego roku. Dopiero wtedy ma być gotowa trasa niepodległości. To już kolejne przesunięcie daty zakończenia prac.

Do urzędu miejskiego wpłynął wniosek wykonawcy o przedłużenie terminu zakończenia obu etapów Trasy Niepodległości (al. Niepodległości i al. Paderewskiego) do czerwca 2019 roku. Zasadność wniosku jest obecnie analizowana - przyznaje Anna Kowalska z białostockiego magistratu.

Półroczny poślizg zaskoczeniem nie jest, choć jeszcze tydzień temu urząd informował nas, że nie ma żadnych sygnałów od wykonawcy. Jednak patrząc na postęp prac, wiele osób, także na łamach „Porannego” od miesięcy mówiło, że grudzień to nierealna data. Choć to był już kolejny termin. Zgodnie bowiem z podpisaną dwa lata temu umową, budowa trasy niepodległości miała zakończyć się 31 sierpnia 2018 roku. Wtedy jednak na przeszkodzie stanął deszczowy 2017 rok. Teraz też jednym z powodów opóźnień jest pogoda.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Gawina

Białostoczanka i dziennikarka z kilkunastoletnim stażem, którą świat ciągle potrafi zadziwić. Także świat polityki, który na co dzień przybliżam naszym Czytelnikom. Ustalam kto, z kim, dlaczego i co z tego mamy. "Buduję" też drogi, pilnuję komunikacji . Choć łopat nie wbijam, staram się być na bieżąco z najważniejszymi inwestycjami w Białymstoku i województwie podlaskim. Tak, tak czekamy na S19...

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.